Lütfen bekleyiniz...

Prof. Dr. Mehmet Mutaf

Lütfen bekleyiniz...

Prof. Dr. Mehmet Mutaf
Prof. Dr. Mehmet Mutaf

Sayfa Yükleniyor

Beklediğiniz için teşekkürler!

Microtia Cosmelan - Dermamelan | Prof. Dr. Mehmet Mutaf

Cosmelan - Dermamelan

Cosmelan – Dermamelan

LEKE TEDAVİSİNDE SON NOKTA

COSMELAN- DERMAMELAN NEDİR?

Ciltteki yaşlılık lekeleri, aşırı pigmentasyondan kaynaklanan lekeler, derideki koyu lekeler (spotlar), melasma, akne izleri, U.V. kaynaklı lekeler, kısacası doğduktan sonra oluşmuş tüm leke problemlerinin çözümünde kullanılan leke tedavi kitleridir.
NASIL ETKİ EDER?

Deride çeşitli bölgelerde görülen koyulaşma ve lekelenme bu bölgede melanin miktarının aşırı artmasından kaynaklanmaktadır. Deride bulunan melanin miktarını azaltarak pigmentasyonu baskılayan etkin bir enzimatik peeling yöntemidir ve etkisini ciltte leke oluşumunu tetikleyen mekanizmayı baskılayarak yapar.
Yüz, boyun, dekolte, karın, el ve bacaklarda uygulanabilen leke tedavi kitleri cildin yenilenmesinde de etki gösterir. Oluşmuş mimik ve çizgilerin açılmasını sağlar, gözeneklerin görünümünü küçültür, cilt rengini açar ve dengeler.
Topikal uygulanan, kolay protokole sahip leke tedavileri ciltte yara oluşturmaz, iyileşme süreci yoktur. Yaşanan leke problemine göre yüzeysel lekeler için Cosmelan, daha derin ve yoğun lekeler için Dermamelan leke tedavisi uygulanır.
NASIL UYGULANIR?

Bir maske olarak Hekim tarafından yüze uygulanan Cosmelan-Dermamelan, ağrısız bir uygulama olup ilk tedavi için yaklaşık 8 saat süre ile yüzde kalması gerekir. Uygulama sonrasında birkaç gün kızarıklık görülür. Devam ürünlerinin kullanılması amaçlanan sonucun kalıcılığı için önemlidir.

Cosmelan – Dermamelan Uygulamasından Hangi Alanlarda Fayda Sağlanır?

  • Melazma tedavisinde,
  • Hamilelik sonrası oluşan lekelerin tedavisinde,
  • Ciltteki spot lekelerin tedavisinde,
  • Akne izlerinin giderilmesinde,
  • Ciltteki yaşlılık lekelerine karşı
  • Her cilt tipine uygundur.
  • Ağrısız ve acısız bir tedavi yöntemidir.
  • Leke oluşumu (pigmentasyon) sürecini baskılar

Detaylı bilgi yada sizi aramamızı isterseniz aşağıdaki formu doldurabilrsiniz. 

1 Kişisel Bilgilerinizi Giriniz
Size ulaşabilmemiz için lütfen kişisel bilgilerinizi giriniz.


Q-Swiched Nd-Yag Lazer ile yaz aylarında koyulaşan cilt üzerindeki lekeleri renk eşitsizliğini baskılamaya yarayan cildi inceltmeden ve soymadan kişiyi sosyal hayatından alıkoymayan  leke bakımıdır. Q-Swiched Nd Yag lazerle leke tedavisi uygulaması esnasında lazer enerjisi yoğun bir şekilde melanin içeren hücreler tarafından absorbe edilirken, diğer normal cilt renginde olan hücreleri hemen hemen hiç etkilememektedir. Bu şekilde leke hücreleri baskılanır koyulaşma engellenir. Leke kontrol altına alınmış olur. En az 4 ile 6 seans önerilen bu işlem 7 ile 10 gün ara ile tekrarlanır.Cilt temizlendikten sonra lazer ışınıyla tüm yüz taranır. Gözler seans sırasında korunur. İşlem yaklaşık 20 dk ortalama sürer. Acılı bir yöntem değildir. Güneş koruyucu ile seans tamamlanır.Seans sonrası hafif kızarıklık olabilir. Hamilelere uygulanmaz. Kişi rahatlıkla sosyal hayatına geri dönebilir. 


SİZİ ARAYALIM!

Formu doldurun, size hemen ulaşalım.