Lütfen bekleyiniz...

Prof. Dr. Mehmet Mutaf

Lütfen bekleyiniz...

Prof. Dr. Mehmet Mutaf
Prof. Dr. Mehmet Mutaf

Sayfa Yükleniyor

Beklediğiniz için teşekkürler!

Microtia Leke Tedavisi | Prof. Dr. Mehmet Mutaf

Leke Tedavisi

Güneş, derimize rengini veren, deride bulunan melanosit adlı hücrelerimizin ürettiği melanindir. Genetiği yatkın insanlarda bölgesel melanin miktarı artar, leke oluşur. Leke tedavisinde tek bir tedavi yöntemi mevcut değildir. Kişinin cilt yapısı ve lekenin derinliğine bağlı olarak bir ya da birden fazla yöntem leke tedavisinde kullanılabilir.

Lazer Tedavileri
Leke tedavisinde farklı lazerler kullanılabilir. Cildin en üst tabakasını soyan fraksiyonel lazerler, renk hücresini hedef alan Q anahtarlı lazerler ve yoğunlaştırılmış ışık kaynakları olan IPL cihazları en sık kullanılan ışık sistemleridir. Lekenin tonuna ve yaygınlığına göre lazer uygulamaları yapılır.

Q-Switched Nd-YAG Lazerile melasma tedavi edilmektedir. Hastada herhangi bir kabuklanma oluşmadan lekeler uygulanan seanslar ile giderek açılır. Q-Switched Nd:YAG Lazer’ler aynı zamanda cilt yenilemede, gözeneklerin azaltılmasında, yüzdeki yağ dengesinin sağlanmasında ve akne tedavisinde de kullanılmaktadır.

Cosmelan- Dermamelan:Leke tedavisinde farklı lazerler kullanılabilir. Ciltteki yaşlılık lekeleri, aşırı pigmentasyondan kaynaklanan lekeler, derideki koyu lekeler (spotlar), melasma, akne izleri, U.V. kaynaklı lekeler, kısacası doğduktan sonra oluşmuş tüm leke problemlerinin çözümünde kullanılan leke tedavi kitleridir.

Renk açıcı bakım kozmetikleri: Leke tedavisinde en sık hidrokinon, C vitamini, arbutin, kojik asit, glikolik asit içeren kremler kullanılır. Ayrıca retinol içeren kremlerde ciltte soyulma etkisi gösterir ve leke tedavisinde yardımcı olarak kullanılabilir.

Güneş koruyucu kremler
Leke tedavisi sırasında mutlaka güneş koruyucu kremler kullanılmalıdır. Bu kremler cildi kış aylarındaki güneşin etkilerinden korur ve lekenin koyulaşmasını engeller. Kış aylarında güneş çok etkili olmadığı için düşük koruma faktörlü (15-20) güneş koruyucuların kullanımı yeterlidir.

LEKE TEDAVİSİ UYGULAMA ALANLARI
Güneş lekeleri,
Melezma (gebelik maskesi),
Efelid (çil),
Lentigo (yaşlılık lekeleri),
Post inflamatuar hiperpigmentasyon (cilt yaralanmaları sonucu oluşan lekeler)
Sivilce lekeleri

Detaylı bilgi yada sizi aramamızı isterseniz aşağıdaki formu doldurabilrsiniz. 

1 Kişisel Bilgilerinizi Giriniz
Size ulaşabilmemiz için lütfen kişisel bilgilerinizi giriniz.

SİZİ ARAYALIM!

Formu doldurun, size hemen ulaşalım.