Lütfen bekleyiniz...

Prof. Dr. Mehmet Mutaf

Lütfen bekleyiniz...

Prof. Dr. Mehmet Mutaf
Prof. Dr. Mehmet Mutaf

Sayfa Yükleniyor

Beklediğiniz için teşekkürler!

Microtia Vücut Sıkılaştırma | Prof. Dr. Mehmet Mutaf

Vücut Sıkılaştırma

Zayıflama için en büyük faktör yaşam tarzı değişikliğidir. Zayıflamadaki amaç beden kitle indeksini azaltmaktır. Yaşam tarzı değişikliğini diyet ve spor kapsamaktadır. 

Bölgesel incelme ise lokalize vücut konturundaki fazlalıktır. Özel cihazlar sayesinde bölgesel fazla yağlara müdahale etme şansımız bulunmaktadır. Bizim için gerçek hedef kitlesini oluşturmaktadır. Ancak Cerrahi olarak bölgesel olarak yağlarınızdan kurtulma fikrinizi hiçbir zaman aklınızdan çıkarmayın. Yaşam tarzınıza, iş yoğunluğunuza, seans takip edebilecek olanlara göre tedavi değişir. Doktorunuzla yapılacak olan görüşme ile size en uygun tedavi protokolü belirlenir.  

Çoklu seans takip edebilecek olanlar, cerrahiye uygun olmayan veya istemeyen hastalar, için kombine sıkılaşma, bölgesel incelme ve sellülit paketleri ile başarı elde etmek mümkün. Merkezimizde coolshape, vellashape 3, AWT, BBL gibi cihazlar  ve kollajen uyarımı için özel enjeksiyonlar ile size uygun tedavi planı uzman doktorlarımız sayesinde yapılabilmektedir.

COOLSHAPE

Vakum ve led teknolojisi ile hedeflenen bölgesel yağ hücrelerini dondurarak işlevsiz hale getirip onların yok olmasını sağlayan kontrollü ve bölgesel bir cilt soğutma yöntemidir.

Cilt özel jel örtü ile korunur. İçeri çekilen yağlar hızla sıfır derecenin altında soğutulur ve yağlar dondurulur. Başka dokulara zarar vermez ve ameliyatsız bir şekilde yağların parçalanması ve azaltılması sağlanır. Daha sonra yağ hücreleri donarak kendi kendilerine parçalanmaları aktive edilmiş olur. Zaman içerisinde parçalanan yağlar vücut tarafından yavaş yavaş yok edilir ve vakumlanan alan 2-3 hafta sonra yok olmuş olur. 

UYGULAMA

  İşlem yaklaşık 60 dakika sürer. Tek seansta 2 başlık kullanılabilir.  İşlem sırasında ilk 4-5 dakika bölgesel hafif ağrı hissedilir. Kişi günlük yaşamına rahatlıkla devam edebilir. Coolshape kişilerin bölgesel yağ oranına göre değişmekle birlikte tek seans yeterlidir. Yoğun kilolu ve yağ dokusu daha uzun süreli mevcut olan kişilerde tek seans yerine seans sayısını artırarak 2-3 seans aynı bölgeye uygulama yapılarak sonucun daha hızlı ve etkin olması sağlanabilir. Uygulama aralığı ise 30 gündür. İşlem sonrasında ise ciltte kızarıklık oluşabilir. Sonuç ise 3. haftadan itibaren fark edilmeye başlar.

Diğer uygulamalar ile de kombine olarak kullanılabilir, etkinliği ve yağların daha hızlı atılmasını sağlamak için ek uygulamalardan da fayda sağlanabilir.

KİMLER İÇİN UYGUNDUR?

Cool Shape , vücut kitle indeksi (BMI) normal veya normalin biraz üstünde, genel olarak kilosu olmayıp da bölgesel yağlanmaları olan kişiler için uygundur. Yağlı bölgelerin vakum içine alınacak kıvamda olması gereklidir.Hamilelerde  doğumdan 3 ay sonra ve sezeryan ameliyatından sonra yara iyileşmesi tamamlandığında rahatlıkla kullanılabilir. Ancak yara izi üzerinde oluşan kızarıklığın geçmesi kişiye göre 1-2 gün sürebilir. Bunun dışında bir yan etkisi yoktur.

ETKİLERİ

Yağ Azaltma, sellülit iyileştirme,vücut şekillendirme, cilt sıkılaştırma

VELLA SHAPE 3

VellaShape III problemli bölgelerin tedavisi için cerrahi olmayan, kullanımı kolay, eve kapanmayı gerektirmeyen, konforlu, derinlemesine etkili, gelişmiş klinik protokolleri ile sonuçlar veren, tekrarlanabilir vücut şekillendirme tedavisidir.

Kızılötesi ışık, radyo frekans enerjisi ve vakumu birleştiren elos teknolojisi yağ hücrelerinin, onları çevreleyen bağ dokusunun ve cilt altına derinlemesine ısıtılması sağlanır. Bu tarz etkin bir ısıtma ve vakum ile yeni ve daha iyi kollajenin büyümesi uyarılır ve cilt gevşekliğinde azalma, vücut hacminde küçülme ve cilt yapısında iyileşme elde edilir.

Bölgesel yağlardan kurtulmak için radyofrekans, Kızıl ötesi ışın ve mekanik masajdan oluşan üçlü bir cihazdır. Selülit görüntüsünde iyileşme sağlar. İşlem yaklaşık 40 dakika sürer. Uygulama bögesinde ısınma hissedilir, hafif kızarıklık meydana getirebilir. Masaj etkisinden dolayı kişileri çok rahatlatır. Ağrılı bir işlem değildir. 

ETKİLERİ

Bölgesel olarak incelme, cilt gevşekliğinde ve hacminde bölgesel azalma, cildin yapısında genel iyileşme, karın ,kalça ve bacaklarda selülit görünümünde azalma

UYGULAMA BÖLGELERİ

Bu işlem en çok kalça, bacak ve karın bölgelerinde uygulanmaktadır. Cihazda bulunan geniş ve dar bölgeler için tasarlanmış olan iki aplikatör tüm vücut için güvenli ve etkili bir tedavi için tasarlanmıştır.

AWT

Awt akustik ses dalgaları ile yağ dokuları üzerinde incelme sağlamaktadır. Vücudun içine güçlü enerji dalgaları ile etki eden Awt yönteminde dalgalar mekanik olarak yayılır ve 6-­10 cm derinliğe kadar geçtiği dokularda bir uyarı meydana getirerek doğal iyileşme sağlar. Böylelikle belli seanslar sonucunda cilt sıkılaşır, selülit giderir ve yağ doku hacmi azalır.

İşlem sırasında dokuda ağrı, ısı, yanık ve acı oluşturmaz. Awt etki mekanizması bilimsel olarak ispatlı bir medikal sistemdir.

Özellikle coolshape sonrası donan hücrelerin hızla parçalanmasına hem de lenfatik akım artışı ile hızla metabolize olmasını sağlar. Vaser liposuction sonrası da ödem azaltma ve cilt altı dalgalanmaları azaltma amacı ameliyat sonrası 10. Gün önerilmektedir. Sıklıkla 5- 10 seanslık paket olarak önerilir. Direnci bozulan yağ dokularının diğer seans ile direnci bozulmaya devam ettirilmelidir. 7-10 gün arasında seanslar devam ettirilmelidir.

ETKİLERİ

Cildi sıkılaştırır, yağ dokuda  kayıp oluşur, selülit giderir. Kan dolaşımını güçlenerek düzenlenmesini sağlar.Cilt yüzeyinde oluşmuş çatlakların iyileşmesini sağlar. Metabolizma hızını artırarak kilo vermeye yardımcı olur.

UYGULAMA

Awt cihaz başlığı cilt yüzeyine sıfırlanır ve yavaşça başlık sürülür. Böylelikle ses dalgaları ile uygulama bölgesi taranır. İşlem sırasında acı, ısı ve ağrı hissedilmez. İşlem sonrasında ise ciltte kızarıklık oluşabilir.

BBL

Geniş spektrumlu ışık sayesinde hücrelerin genetik düzeyine etki ederek kollajen indüksiyonu yaparak sıkılaşma tedavisinde kullanılmaktadır. Sellülit için sıklıkla tercih edilir. Yüz , vücut tüm bölgelere uzman eller tarafından uygulanmalıdır. Her bir bölgeye yeterli enerji düzeyi yüklemesi mutlaka yapılmalıdır ki sıkılaşma etkisi görülebilsin. Seanslar gerektirir. İşlem sonrası kişi günlük yaşamına devam edebilir. 

KOLAJEN İNDÜKSİYON

Kimyasal faktörler cilt içerisine poli-L Laktik asit ( Sculptura) gibi maddelerin enjeksiyonu ile olabilir. Enerji uygulaması ise geniş spektrumlu ışık (BBL) ya da Lazer ile yapılmaktadır. Kişisel faktörler ve doktorunuz ile ortak verilecek tekli ya da kombine işlemlerle kollajen yapımı en ideal şekilde yapılmış olur. Böylece sellülit tedavisinde önemli bir yeri olmuş olur. Sellülitli alanda çökük görülen yerlere uygulanarak daha düz bir görüntü elde edilir. 

TAVSİYE

Mutlaka diyetisyen öncülüğünde diyetinize dikkat edin.

Su tüketiminize dikkat edin.

Sporunuzu ve yürüyüşünüzü ihmâl etmeyin.

Detaylı bilgi yada sizi aramamızı isterseniz aşağıdaki formu doldurabilrsiniz. 

1 Kişisel Bilgilerinizi Giriniz
Size ulaşabilmemiz için lütfen kişisel bilgilerinizi giriniz.

SİZİ ARAYALIM!

Formu doldurun, size hemen ulaşalım.