Lütfen bekleyiniz...

Prof. Dr. Mehmet Mutaf

Lütfen bekleyiniz...

Prof. Dr. Mehmet Mutaf
Prof. Dr. Mehmet Mutaf

Sayfa Yükleniyor

Beklediğiniz için teşekkürler!

Microtia Yüz germe | Prof. Dr. Mehmet Mutaf

Yüz germe

Yaşlanma, kronik güneş olumsuz etkileri, stres ve yer çekimi ile yüzümüz, cildimiz sarkıp yüz genç kontürü bozulup kırışacaktır. Yüz germe ameliyatlarındaki ana hedef yaşlanmış cildi yenilemek ve sarkmış, kırışmış yüz görüntüsünden kurtulmaktır. Sarkan yanak ve çene kenarları düzeltilerek genç yüz kontürü elde edilir. Sıklıkla bu ameliyatlara göz kapak ameliyatları, boyun germe işlemleri, kaş asma, cilt yenileme işlemleri eşlik eder.

KİMLERE YAPILIR?

Hem kadın hem de erkeklere uygulanabilir. Burun tabanı ile ağız kenarı arası oluk derinleşme var ise , çene kenarlarında sarkma meydana geldi ise, boyun ve yüz derisinde kırışma var ise yüz germe ameliyatı ile zamanı geri çevirmeye uygun adaylarsınız demektir.

 

AMELİYAT TİPLERİ

MİNİ FACE LIFT

Çok daha sınırlı kesi ile yapılır. Kulak önü doğal kıvrımından kesi ile ameliyat gerçekleştirilir. Yanak ve Çene kenarında problem olan hastalara iyi sonuç verir. Boyun problemi olan hastalara yetersiz kalır.

STANDART FACE LIFT VE NECK LIFT (BOYUN GERME)

Daha geniş kesi uygulanır. Saç içinden başlayan doğal ön ve arka kulak hizasından kesiler ile uygulanır. Yanak ve Çene hatları için derin yumuşak dokular asılır, boyun kasları gerginleştirilir. Fazla deri kesi yerinden çıkartılır.

Detaylı bilgi yada sizi aramamızı isterseniz aşağıdaki formu doldurabilrsiniz. 

1 Kişisel Bilgilerinizi Giriniz
Size ulaşabilmemiz için lütfen kişisel bilgilerinizi giriniz.


Kişi hakkında ayrıntılı medikal bilgi elde edilir. Kullandığı ilaçlar ve ek hastalıklar mutlaka sorgulanır. Kişinin beklentileri ve yüzü hakkındaki şikayetleri dinlenir. Kişinin yüzüne neler yapılabileceği, nasıl bir görüntü elde edileceği beraber konuşulur. Hasta muayenesi yapılır. Uygun fotoğraflama yapılır.Genel anestezi altında uygulanır. Ameliyat yaklaşık 2-3 saat sürer. Kişinin şikayetlerine göre en uygun yöntem seçilir. Kesi yerlerinden ufak drenler yerleştirilir. Uygun bandajlaya ve askı yöntemleri uygulanır.Beslenme erken dönemde başlar beslenme sonrası hasta mobilize edilir. Hasta 1-2 gece hastanede kalır. ameliyat sonrası 1-2. gün drenler çekilir. Yüzünde hafif şişlik ve morluklar olabilir. Bunlar 10-14 gün sonra tolere edilebilir seviyelerde olur. Taburculuk sonrası 1-2 gün sonra banyo yapılabilir. Dikişler kendiliğinden erir. Yaklaşık 2 hafta içinde işe başlanabilir. Hafif aktiviteler 2-3 hafta sonra, ağır aktiviteler ise 1 ay sonra başlanabilir. Kişinin ameliyat öncesi durumu ile ilişkili bir sorudur. Yaklaşık 5-10 yıl kadar zamanı geri çevirmiş oluruz. Kesiler olmadan ameliyatlar yapılamaz. İzleri gizlemek en iyi yöntemdir. Bu yüzden saç çizgisinden başlayan kulak önünden ve arkasından doğal kıvrımlarından kesiler yapılır. Zamanla izler yumuşayıp renkleri açılacağı için belli olmazlar. Doktorunuz izler için tedavi uygulayacaktır. Anesteziye ya da ameliyata ait bir takım riskler mevcuttur. Bazı genel riskler; kanama, enfeksiyon, sinir hasarlarına bağlı yüzde asimetriler, uzamış şişlikler ve belirgin iz görünümü olabilir. Çok sık görülmezler ve tedavileri mevcuttur. Sigara içenlerde riskler her zaman daha yüksektir. Bu ameliyatlar ile zamanı geri çevirmiş olmaktayız.Ama yaşlanma devam etmektedir. Yaklaşık 5-10 içinde tekrar bir ameliyata gerek kalmaz. Kaş kaldırma, göz kapağı ameliyatları, lazer ile cilt yenileme, yağ enjeksiyonları, botulinum toksin ve dolgu uygulamaları gibi ek işlemlerle sonuçlar daha uzun süre kalıcı ve güzel olacaktır. 


SİZİ ARAYALIM!

Formu doldurun, size hemen ulaşalım.