Lütfen bekleyiniz...

Prof. Dr. Mehmet Mutaf

Lütfen bekleyiniz...

Prof. Dr. Mehmet Mutaf
Prof. Dr. Mehmet Mutaf

Sayfa Yükleniyor

Beklediğiniz için teşekkürler!

Microtia Kulak Estetiği | Prof. Dr. Mehmet Mutaf

Kulak Estetiği

Özellikle çocukluk yaşlarda başlayan kulak şekli ve boyutundan memnun kalmama durumlarında başvurulacak ameliyatlardır. Sıklıkla kepçe kulak görüntüsünden yakınan hastalar ameliyat olmaktadır. Bunun yanında kulak büyüklüğü ya da kulak meme problemleri de opere edilebilir. Tek yada iki kulağa uygulanabilir.

KEPÇE KULAK NEDİR?

Kulak yapısı iyi yönden kepçe görünümü olabilir. Birincisi kafa ile kulak arası açının fazla olması. Bir diğeri de kulak üzerindeki üst kıvrımın yeterince gelişmemesidir.

AMELİYAT NE ZAMAN YAPILMALIDIR?

Ameliyat zamanı çocukluk çağında okul öncesi dönemde önerilir. Böylece çocuk okula başlamadan kulakları düzeltilmiş olur ve okulda alay edilmesi engellenerek çocukta özgüven kaybı olmaz. Erişkin her yaşta yapılabilir.

Detaylı bilgi yada sizi aramamızı isterseniz aşağıdaki formu doldurabilrsiniz. 

1 Kişisel Bilgilerinizi Giriniz
Size ulaşabilmemiz için lütfen kişisel bilgilerinizi giriniz.


Kişinin kulakları hakkında beğenmediği noktalar öğrenilir, beklentiler gerçeği yansıtıp yansıtmadığına bakılır. Kulak yapısı incelenir ve kepçeye sebep olan yapılar belirlenir. Daha sonra uygun çizimler yapılır ve gerekli fotoğraflama yapılır.Sıklıkla lokal anestezi altında yapılır. Yaklaşık 1 saat sürer. Kulak arkası kesiler yapılır. Kulak arkasında olduğu için izler görülmez. Kulak yapısında düzeltmeler yapılır ve kalıcı dikişler konulur. Gerekirse kıkırdak ve/veya fazla deri çıkartılır. Uygun pansuman ve sargılama yapılır. Dren yerleştirilmez.İşlem sonrası hasta evine gidebilir. 2 gün sonra sargılar açılır ve özel kulak bandajları verilir. Bu günden sonra banyo yapılabilir. Kulaklarda hafif şişlik ve morluk görülebilir. Yaklaşık 1-2 haftada şişlikler yok olmaya başlar. Kişi 2. günden sonra işe gidebilir.

Özel Kulak bandajları ameliyat sonrası 2. gün uygulanır. Tenisçi bandajı ya da spordu bandajı olarak temin edilebilir. Uygulama sonrası 2 hafta boyunca tüm gün (24 saat boyunca- 2 hafta kadar) takmak gerekir. Sonraki 2 hafta ise sadece gece yatarken takmak yeterli olacaktır. Yani toplam 4 hafta kullanılır.Sık görülen komplikasyonları yoktur. Kulakta şişlik morluk, enfeksiyon ve kanama görülebilir. İçlerinde en sık görüleni kulak yapısında tekrar kepçe görünümün oluşmasıdır. Doktorunuzun önerilerine uyum ile riskler en aza inecektir.


Kalıcıdır ve ameliyat sonucu ile kişi özgüveni ve sosyal girişkenliği artar.


SİZİ ARAYALIM!

Formu doldurun, size hemen ulaşalım.