Lütfen bekleyiniz...

Prof. Dr. Mehmet Mutaf

Lütfen bekleyiniz...

Prof. Dr. Mehmet Mutaf
Prof. Dr. Mehmet Mutaf

Sayfa Yükleniyor

Beklediğiniz için teşekkürler!

Microtia Göz kapağı estetiği | Prof. Dr. Mehmet Mutaf

Göz kapağı estetiği

Hem alt hem de üst göz kapağına uygulanabilen, fazla olan derinin ve kabarıklığa sebep olan yağ tabakasının uzaklaştırma ameliyatıdır. Ameliyatların amacı daha düz, çarpıcı ve genç göz çevresi elde etmektir. Çünkü yıllar geçtikçe stres ve uykusuzluk ile beraber göz etrafında deri sarkması, yağ yastıkçıkları oluşacak ve bizlere hem yorgun, yaşlı ifade verecektir hem de görme alanınızı olumsuz etkileyecektir.

Alt ve üst göz kapak ameliyatları birbirinden bağımsız gerçekleştirileceği gibi aynı seansta beraber gerçekleştirilebilir. Hem erkek hem de kadınlara uygulanabilir.

Detaylı bilgi yada sizi aramamızı isterseniz aşağıdaki formu doldurabilrsiniz. 

1 Kişisel Bilgilerinizi Giriniz
Size ulaşabilmemiz için lütfen kişisel bilgilerinizi giriniz.


Kişi hakkında ayrıntılı medikal bilgi elde edilir. Kullandığı ilaçlar ve ek hastalıklar mutlaka sorgulanır. Kişinin beklentileri ve göz çevresi hakkındaki şikayetleri dinlenir. Kişinin göz kapaklarına neler yapılabileceği, nasıl bir görüntü elde edileceği beraber konuşulur. Hasta muayenesi yapılır. Uygun çizimler ve gerekli fotoğraflama yapılır.Genel anestezi ya da lokal + sedasyon anestezi ile alt kapak blefaroplastisi, sadece lokal anestezisi ile üst kapak blefaroplastisi yapılabilir. Üst kapak için kesi yeri doğal üst kapak kıvrımına yerleştirilir, alt kapak için hemen kirpik dibine paralel olarak yerleştirilir. Ameliyat süresi üst kapak için yarım saat - 1 saat alt kapak için ise 1-2 saat kadardır. Ameliyat sonrası uygun pansumanlar yerleştirilir. Dren uygulanmaz.Beslenme erken dönemde başlar beslenme sonrası hasta mobilize edilir. Hasta 1 gece hastanede kalır. Yüzünde hafif şişlik ve morluklar olabilir.  Erken dönemde soğuk uygulama ile en aza indirilmiş olur. Hasta bandajları 2-3 gün çıkarılır ve banyo yapabilir. Dikişleriniz 5. gün alınır. Şişlik ve morluklar 7-10 gün içerisinde kaybolur ve makyaj bu süreden sonra yapılabilir. Ameliyat sonrası 3-5 gün işe dönülebilir. Hafif aktiviteler 2-3 hafta sonra, ağır aktiviteler 1 ay sonra yapılabilir.Üst kapak için doğal kapak kıvrımına denk gelir, alt kapak için ise hemen kirpik altına denk gelir ve yerleri belli olmaz. Doğal anatomik kıvrımlara gizlenmiş olur izler.Nadir riskleri olan ameliyatlardır. Kanama, belirgin izler veya iki kapak arası asimetriler olabilir. İlk dönemlerde özellikle şişliklere bağlı gözlerde yanma batma ve sulanma gibi şikayetler olabilir. Doktorunuzun önereceği göz damlaları ile ameliyat sonrası sıkıntılarınız azalacak ve kaybolacaktır.Kişiye özel bir tedavi yöntemidir. Ameliyat sonucu yok olmuş alt göz kapağı torbaları, gergin ve genç üst göz kapakları elde edilir. Kişiye daha genç ve dinlenmiş bir ifade katarlar. Daha iyi ve uzun kalıcı sonuçlar elde etmek için, kaş asma, alın germe , orta yüz germe, dolgu ve toksin, lazer ile cilt yenileme ve sıkılaştırma işlemleri eşlik edebilir.


SİZİ ARAYALIM!

Formu doldurun, size hemen ulaşalım.