Lütfen bekleyiniz...

Prof. Dr. Mehmet Mutaf

Lütfen bekleyiniz...

Prof. Dr. Mehmet Mutaf
Prof. Dr. Mehmet Mutaf

Sayfa Yükleniyor

Beklediğiniz için teşekkürler!

Microtia Saç güçlendirme | Prof. Dr. Mehmet Mutaf

Saç güçlendirme

 

Saç güçlendirme Özet Bilgi

ANESTEZİ
Anestezi lokal anestezi içerir
AMELİYAT SÜRESİ
Ameliyat Süresi 10-15 dakika
İYİLEŞME SÜRECEİ
İyileşme Süreci 1-2 gün
KESİN SONUÇ
Kesin Sonuç 3-5 seans gerekir
HASTAHANEDE KALMA SÜRESİ
Kullanım Süresi tekrar gerekir
AĞRI
Ağrı minimal
NOT
Not yeni saç çıkarmaz
Saç, saç kökü ve saç gövdesinden oluşur. Saçın asıl canlı olan kısmı ve uzamasına sebep olan bölümü saç kökleridir. Canlı hücreler bu kök bölümünde olur ve deri içerisinde alt tabakalarda bulunur. 

Bir çok sebep saç dökülmesine yol açabilir. En sık sebepler erkeklik hormonu (testosteron), hormonal hastalıklar, genetik yatkınlık, stres, saç boyaları, kullanılan kimyasal ajanlar, beslenme bozuklukları ve vitamin eksiklikleri olabilir. Saç dökülmeniz ya da seyreklik varsa mutlaka doktora başvurmalı ve saç dökülmesinin sebebi araştırılmalıdır. Yapılacak olan muayene ve kan tetkikleri sonucunda sebebe yönelik spesifik tedavi sonrası saçlarınız güçlenecek ve dökülme azalacaktır. 

Ek olarak saç köklerini güçlendirmek, canlı hücrelere ulaşarak saçların daha kalın telli ve yoğun göstermek de mümkündür. Yapılacak olan seri enjeksiyonlar ile saç köklerine ulaşılarak saçların daha güçlü olması ve daha fazla görülmesi mümkündür. 

Detaylı bilgi yada sizi aramamızı isterseniz aşağıdaki formu doldurabilrsiniz. 

1 Kişisel Bilgilerinizi Giriniz
Size ulaşabilmemiz için lütfen kişisel bilgilerinizi giriniz.


Kişinin baş bölgesindeki tüm alanlar değerlendirilir ve ihtiyaç bölgeleri işaretlenir. Ayrıntılı tıbbi hikaye alınması, hasta muayenesi, kişinin beklentileri, işlem hakkında bilgilendirme, işlem öncesi fotoğraflama, işlem sonrası sonuçların beraber değerlendirilmesi yapılır. Tetkik gerektirmez. Kişi ile seans miktarı ve uygulama sıklığı özellikle detaylı bir şekilde konuşulur. Gerekirse cilt hastalıkları konsültasyonu yapılır, sistemik tedavi ihtiyacı varsa giderilmelidir. Herhangi bir anestezi gerektirmez, enjekte edilen solüsyonlarda lokal anestezik maddeler bulunmaktadır. Mikroenjeksiyon yöntemi ile saç için gerekli olan hazır karışımlar enjekte edilir. İşlem yaklaşık 5-10 dakika sürer.  İşlemden bir saat sonra duş banyo yapılabilir. Kişi günlük yaşam tarzına hemen geri dönebilir. Etkisinin görülmesi için 3-4 hafta gerekir. Yeni saç çıkmasını sağlamaz, olan köklerin güçlenmesini, kalınlaşmasını ve koyulaşmasını sağlar. Sıklıkla birden fazla seans gerektirir. 


SİZİ ARAYALIM!

Formu doldurun, size hemen ulaşalım.