Lütfen bekleyiniz...

Prof. Dr. Mehmet Mutaf

Lütfen bekleyiniz...

Prof. Dr. Mehmet Mutaf
Prof. Dr. Mehmet Mutaf

Sayfa Yükleniyor

Beklediğiniz için teşekkürler!

Microtia Plateletten zengin plazma (PRP) | Prof. Dr. Mehmet Mutaf

Plateletten zengin plazma (PRP)

Kan hücresidir. Damar yüzeyinde herhangi bir travma olduğu zaman damar içinden dışına kan akışını engellemek için pıhtılaşma başlatan kan hücreleridir. Hasarlı bölgeye gelerek bir takım büyüme faktörü salgılarlar. Hem kan akışını durdurup hem de iyileşmeyi aktive ederler. 

Detaylı bilgi yada sizi aramamızı isterseniz aşağıdaki formu doldurabilrsiniz. 

1 Kişisel Bilgilerinizi Giriniz
Size ulaşabilmemiz için lütfen kişisel bilgilerinizi giriniz.


Cilt içine uygulama ile kollojen yapımını arttırarak  ve damarlanmayı arttırarak etki eder. Kişinin cildinde ince kırışıklıkların yok edilmesine, parlaklık, esneklik ve canlılık kazanmasına yol açar. 

Güneş ışını, UV hasarı ve lazer ya da peeling gibi cilt uygulamaları sonrası cilt hasarlarında cildin daha hızlı yenilenmesinde yardımcı olur.

Saç dökülmelerini engellemek ve cılız çıkan saçları kuvvetlendirip saç yoğunluğunu arttırmada kullanılır. 

Kişinin şikayetlerinin yoğun olduğu bölgelere uygulanır. Plastik cerrahide en sık kullanım alanları, Yüz, Boyun, Dekolte, Eller ve Saçlı deridir. Elde edilen zengin plazma, mikroenjeksiyon yöntemleri ile mezoterapi gibi cilt içine ya da dermaroller (üzerinden birçok mikro iğnenin bulunduğu silindir) yardımı ile cilt üzerinden uygulanabilir. Kişiden yaklaşık 10-20 cc kan alınır. Kan miktarı yapılacak yüzey alanı ile doğru orantılıdır. Santrifüj edilip elde edilen plazma istenilen bölgeye Tercih edilen yöntem ile uygulanır. Anestezi gerektirmez. Yaklaşık 15-30 dakika zaman alır. Uygulama sonrası ise 2 -3 saat yüzün yıkanmaması, makyaj yapılmaması, masaj yapılmaması, eğilme ve yatma gibi hareketlerin yapılmaması önerilir. Hemen işe dönülebilir. Etkisi erken dönemlerde başlar. Ancak kalıcı etkileri tekrarlayan uygulamalar sonrası başlar. Kişinin kendi kanı olduğu için yan etki beklenmez. Sadece enjeksiyona bağlı kızarıklık morluk görülebilir.Başarılı, etkili ve kalıcı bir cilt yenileme ve gençleşmede destek tedavisidir. Saç uygulamaları ile hem saç ekimi sonrası hem de dökülmeleri engelleme konusunda oldukça yüz güldürücüdür. 

Beklenen bir sonuç için 2-3 hafta arayla, en az 3 seans yapılması gerekir. Daha sonra her 6 ayda bir yaptırarak etkisi kalıcı hale getirilir. 


SİZİ ARAYALIM!

Formu doldurun, size hemen ulaşalım.