Lütfen bekleyiniz...

Prof. Dr. Mehmet Mutaf

Lütfen bekleyiniz...

Prof. Dr. Mehmet Mutaf
Prof. Dr. Mehmet Mutaf

Sayfa Yükleniyor

Beklediğiniz için teşekkürler!

Microtia Göz çevresi lazer uygulaması | Prof. Dr. Mehmet Mutaf

Göz çevresi lazer uygulaması

 

Göz çevresi lazer uygulaması Özet Bilgi

ANESTEZİ
Anestezi Yok
AMELİYAT SÜRESİ
Ameliyat Süresi 15-20 dakika
İYİLEŞME SÜRECEİ
İyileşme Süreci 1-2 gün
KESİN SONUÇ
Kesin Sonuç 3-5 seans
HASTAHANEDE KALMA SÜRESİ
Kullanım Süresi her yıl tekrar
AĞRI
Ağrı minimal
Yüz Bölgesinin en ince ve hassas derisinin bulunduğu bölgedir. Göz ve çevresi en çok dikkat etmemiz gereken bölgelerdir. Ciltte hafif kırışıklıklar, hafif torbalanmalar, yüzeysel lekeler, hafif sarkmalar varsa tedavi olmayı gerektirir. Göz çevresi lazer uygulaması bu tip şikayetleri olanlar için birebirdir.

Bu lazerler tabi ki toksin uygulamasının ya da cerrahi göz kapağı ameliyatının hiçbir zaman yerini alamazlar. Doktor görüşmesinden sonra kişinin ihtiyacına en uygun tedavi seçilmelidir. Uygun hastalarda başarılı alternatif bir yöntemdir.

Göz etrafı için FDA onaylı Palomar emerge fraksiyonel lazer cihazı kullanılır. Fraksiyonel ve non-ablatif bir lazer sistemidir. Yani cilt yüzeyinde soyulmalara neden olmaz. Fraksiyonel dediğimizde mikro kolonlar halinde düzenli hasarlar oluşturulur. Bu hasarlar iyileşirken yeni hücreler yeni kollajen ve elastin lifleri üretilir.  Cilt kalitesi artar ince kırışıklıklar kaybolur, yüzeysel lekeler kaybolur gözenekler küçülür ve cilt sıkılaşır.

Detaylı bilgi yada sizi aramamızı isterseniz aşağıdaki formu doldurabilrsiniz. 

1 Kişisel Bilgilerinizi Giriniz
Size ulaşabilmemiz için lütfen kişisel bilgilerinizi giriniz.


Ayrıntılı tıbbi hikaye alınması, hasta muayenesi, kişinin beklentileri, işlem hakkında bilgilendirme, işlem öncesi fotoğraflama, işlem sonrası sonuçların beraber değerlendirilmesi yapılır. Cilt yüzeyi temizlenmelidir.Cilt en üst tabakasında soyulmaya sebep olmadığı için herhangi bir anestezi gerektirmez. Kişinin ihtiyacına göre gereken bölgelere, gerekli, sayıda atışlar yapılır.  Özel başlığı sayesinde ciltle tam temas etmeden lazer ışını atışı yapmadığı için hem koruma gerektirmez hem de göz etrafı oldukça güvenlidir. İşlem yaklaşık 15- 30 dakika kadar sürer.İşlemden sonra yüz yıkanabilir. İşe hemen geri dönülebilir. Ancak yüzde kızarıklık ve şişlik oluşabilir. Sıklıkla 24-48 saat içinde geriler. Kabuklanma ve soyulmaya sebep olmaz. Ertesi gün makyaj yapılabilir. Güneş koruyucu ve nemlendirici kullanmak gerektirir.

Seanslar halinde yapılmalıdır. Yaklaşık 2 hafta ara ile 3 seans göz çevresinde yeterli olmaktadır.


SİZİ ARAYALIM!

Formu doldurun, size hemen ulaşalım.