Lütfen bekleyiniz...

Prof. Dr. Mehmet Mutaf

Lütfen bekleyiniz...

Prof. Dr. Mehmet Mutaf
Prof. Dr. Mehmet Mutaf

Sayfa Yükleniyor

Beklediğiniz için teşekkürler!

Microtia Dudak nemlendirme | Prof. Dr. Mehmet Mutaf

Dudak nemlendirme

Olumsuz koşullar, yaşlanma, güneş ışınları ve yetersiz sıvı alımı ile dudaklarımız nem kaybeder, çatlaklar oluşur ve canlılığı kaybolur. Bu olumsuz şartları engelleyerek dudaklara canlılık katmak mümkün, ancak her zaman yeterli olmayabilir. Kozmetik dudak ürünleri ve dudak bakımları ihmal edilmemelidir. 

Yine de dudaklarda nem kaybı mevcutsa çatlaklarda artış görülür, dikine çizgilenme artışı görülür ve pullanma oluşabilir. Böyle durumlarda enjeksiyon yöntemleri ile dudaklara hacim kazandırmadan nemini kazandırmak mümkündür. Dudak büyütme istemeyen ama canlı genç dudaklara sahip olmak mümkündür. Dudak dolguları çapraz bağ sayıları fazla olan hyalüronik asitlerle doldurulursa hacim artışı görülür. Ancak çapraz bağları az yada hiç olmayan hyalüronik asitler kullanılırsa hacim artışı olmadan canlı sağlıklı dudaklar elde edilebilir. 

Detaylı bilgi yada sizi aramamızı isterseniz aşağıdaki formu doldurabilrsiniz. 

1 Kişisel Bilgilerinizi Giriniz
Size ulaşabilmemiz için lütfen kişisel bilgilerinizi giriniz.


Ayrıntılı tıbbi hikaye alınması, hasta muayenesi, kişinin beklentileri, işlem hakkında bilgilendirme, işlem öncesi fotoğraflama, işlem sonrası sonuçların beraber değerlendirilmesi yapılır. Tetkik gerektirmez.Topikal (yüzeysel) anestezikler işlemden önce 15-20 dakika önce uygulanır. Kişinin ihtiyacına göre gereken bölgelere mikroenjeksiyon yöntemi ile uygulanır. Sıklıkla kullanılan malzemelerde  lokal anestezik ajanlar içermektedir. Uygulama aşamasında ve sonrasında ağrı oluşumunu engellerler. İşlem yaklaşık 10 dakika kadar sürer. Ofis şartlarında rahatlıkla uygulanır. İşlemden yarım saat sonra dudak yıkanabilir, yeme içme serbesttir. Dolgu uygulamasından sonra aynen botox uygulaması gibi uygulama bölgesinde kızarıklık, ekimoz veya şişlik olabilir.  Dudak bölgesindeki şişliklere biraz daha sık rastlanır. Enjeksiyona bağlı ağrı, içeriğinin yoğun olmasından dolayı daha fazla olması beklenir ancak çoğu dolgu maddeleri lokal anestezik içerirler ve ağrı etkisi minimalize edilmiş olur. Kişi ertesi gün rahatlıkla işine gidebilir. 


SİZİ ARAYALIM!

Formu doldurun, size hemen ulaşalım.