Lütfen bekleyiniz...

Prof. Dr. Mehmet Mutaf

Lütfen bekleyiniz...

Prof. Dr. Mehmet Mutaf
Prof. Dr. Mehmet Mutaf

Sayfa Yükleniyor

Beklediğiniz için teşekkürler!

Microtia Dudak Dolgusu | Prof. Dr. Mehmet Mutaf

Dudak Dolgusu

 

Dudak Dolgusu Özet Bilgi

ANESTEZİ
Anestezi topikal anestezi - lokal anestezi - bölgesel titreşim
AMELİYAT SÜRESİ
Ameliyat Süresi 10-15 dakika
İYİLEŞME SÜRECEİ
İyileşme Süreci 1-2 gün morluk ve şişlik
KESİN SONUÇ
Kesin Sonuç 7-10 gün
HASTAHANEDE KALMA SÜRESİ
Kullanım Süresi 6-24 ay
AĞRI
Ağrı minimal
Kullanılacak olan hazır hyalüronic asid enjeksiyonları ile dudak hacmindeki eksikliklerin giderilmesidir.  Kişiye özel tedavi olup, doktor ile hastanın ortak kararına göre yapılacak dolgu miktarı, kalıcılığı ve yapılacak alan belirlenir.

Dudaklar hiçbir zaman tek başlarına değerlendirilmemelidir. Ağız köşeleri, dudak üzeri sigara çizgileri, dudak mukoza nem miktarı , burun kenarı ağız arası (nasolabial) ve ağız kenarı çene arası oluklar (marionette) hep beraber değerlendirilmelidir. Kişinin ihtiyacına göre dudak hacimlendirmenin yanında ek kusurlara göre ek müdahaleler de gerekebilir.

Uygulanacak dolgu kalıcılığına göre seçilebilir. 

Detaylı bilgi yada sizi aramamızı isterseniz aşağıdaki formu doldurabilrsiniz. 

1 Kişisel Bilgilerinizi Giriniz
Size ulaşabilmemiz için lütfen kişisel bilgilerinizi giriniz.


Kişinin dolgu yapılacağı alanlar belirlenir. Ayrıntılı tıbbi hikaye alınması, hasta muayenesi, kişinin beklentileri, işlem hakkında bilgilendirme, işlem öncesi fotoğraflama, işlem sonrası sonuçların beraber değerlendirilmesi yapılır. Tetkik gerektirmez.Topikal (yüzeysel) anestezikler işlemden önce 15-20 dakika önce uygulanır. Kişinin ihtiyacına göre gereken bölgelere mikroenjeksiyon yöntemi ile uygulanır. Sıklıkla kullanılan dolgu maddelerinin içerisinde lokal anestezik maddeler vardır. Uygulama aşamasında ve sonrasında ağrı oluşumunu engellerler. İşlem yaklaşık 10-20 dakika kadar sürer.İşlemden yarım saat sonra dudak yıkanabilir, yeme içme serbesttir. Dolgu uygulamasından sonra aynen botox uygulaması gibi uygulama bölgesinde kızarıklık, ekimoz veya şişlik olabilir.  Dudak bölgesindeki şişliklere biraz daha sık rastlanır Enjeksiyona bağlı ağrı, içeriğinin yoğun olmasından dolayı daha fazla olması beklenir ancak çoğu dolgu maddeleri lokal anestezik içerirler ve ağrı etkisi minimalize edilmiş olur. Kişi ertesi gün rahatlıkla işine gidebilir. 


SİZİ ARAYALIM!

Formu doldurun, size hemen ulaşalım.