Lütfen bekleyiniz...

Prof. Dr. Mehmet Mutaf

Lütfen bekleyiniz...

Prof. Dr. Mehmet Mutaf
Prof. Dr. Mehmet Mutaf

Sayfa Yükleniyor

Beklediğiniz için teşekkürler!

Microtia Dermal dolgular | Prof. Dr. Mehmet Mutaf

Dermal dolgular

Her bölge için farklı çözümler sunan ve genellikle hyalüronik asit içeren bu maddeler yaşlanmanın belirgin olarak görüldüğü yüz bölgesi için sıklıkla kullanılmaktadır. Hyalüronik asit normalde cilt altında bulunan maddelerdir. Derideki yaşlanma ve yüz konturlarındaki bozukluklar dolgu maddeleri ile giderilebiliyor ve daha canlı parlak bir görünüm elde edilebiliyor.   

Detaylı bilgi yada sizi aramamızı isterseniz aşağıdaki formu doldurabilrsiniz. 

1 Kişisel Bilgilerinizi Giriniz
Size ulaşabilmemiz için lütfen kişisel bilgilerinizi giriniz.


Kişinin dolgu yapılacağı alanlar ve yağların alınacağı alanlar belirlenir. Gerekli fotoğraflama yapılır. Kan sulandırıcı ilaçların 1 hafta öncesinden kesilmesi tavsiye edilir. Herhangi bir anestezi gerektirmez. Kişinin ihtiyacına göre gereken bölgelere mikroenjeksiyon yöntemi ile uygulanır. Sıklıkla kullanılan dolgu maddelerinin içerisinde lokal anestezik maddeler vardır. Uygulama aşamasında ve sonrasında ağrı oluşumunu engellerler. İşlem yaklaşık 1-30 dakika kadar sürer. Uygulama sonrası ise 2 -3 saat yüzün yıkanmaması, makyaj yapılmaması, masaj yapılmaması, eğilme ve yatma gibi hareketlerin yapılmaması önerilir. Hemen işe dönülebilir. Etkisi hemen görülür. Takip eden 2 gün bol sıvı alımı önerilir, uygulanan madde sıvı emer ve etkisi daha çok ortaya çıkar.Dolgu uygulamasından sonra aynen botox uygulaması gibi uygulama bölgesinde kızarıklık ve ekimoz olabilir. Enjeksiyona bağlı ağrı, içeriğinin yoğun olmasından dolayı daha fazla olması beklenir ancak çoğu dolgu maddeleri lokal anestezik içerirler ve ağrı etkisi minimalize edilmiş olur. Bir diğer nadir görülen yan etki granülom (cilt altı tesbih taneleri) oluşmasıdır. Vücudun bu maddeleri yabancı cisim olarak algılayıp kist formasyonu oluşturmasıdır. Ancak tedavisi mümkündür. Dolgular, mimik hareketlerinden bağımsız kırışıklıkları yok etmek, yara izlerini düzeltmek, travmatik defektleri doldurmak ve yüzdeki bölgeleri belirginleştirmek amaçlı kullanılmaktadır. Estetik amaçlı daha çok dudak kalınlaştırma, ağız etrafı derin kıvrımları giderme, dudak üstü dikey kırışıklıkları germe, boyun ve dekolte kırışıklıklarında, el sırtındaki kırışıklıklarda, yanak bölgesini belirginleştirme, çene ve burun gibi organlarda istenen volümleri elde etme amaçlı kullanılır. 

 Dolgu uygulaması ihtiyaç görülen her yaşta ve her mevsimde uygulanabilir.Hyalüronik Asit - Kalsiyum Hidroksiapatit - YağDolgu maddeleri uygulama anında etkileri görülmeye başlar. Kullanılan dolgu maddesine göre etki süresi 6 aydan başlar, 18 ila 24 aya kadar devam eder.   Dolgu maddeleri gebelere ve emzirme dönemindeki kişilere, 12 yaş altındakilere, immünsüpresif tedavi alanlara, aktif enfeksiyon ve inflamasyon bölgesine uygulanmazDolgu maddeleri kullanıldığı bölgede sınırlı kalır yani lokal olarak uygulanır, vücuda dağılmaz, herhangi bir iç organı etkilemez, sistemik bir yan etki yapmaz. FDA ( Amerikan İlaç Araştırma Dairesi) onaylı botox tüm dünyada yaygın olarak 20 yılı aşkın süredir kullanılmaktadır. 

Son olarak bu tip uygulamaların uzman doktorlar tarafından yapılıyor olmasına dikkat edilmelidir. 


SİZİ ARAYALIM!

Formu doldurun, size hemen ulaşalım.