Lütfen bekleyiniz...

Prof. Dr. Mehmet Mutaf

Lütfen bekleyiniz...

Prof. Dr. Mehmet Mutaf
Prof. Dr. Mehmet Mutaf

Sayfa Yükleniyor

Beklediğiniz için teşekkürler!

Microtia Dekolte ve boyun kırışıklıkları | Prof. Dr. Mehmet Mutaf

Dekolte ve boyun kırışıklıkları

Boyun ve dekolte bölgesi ince ve narin bir cilt yapısına sahiptir. Yaşlanma belirtilerini göstermeye oldukça duyarlıdır. Enine boyun çizgileri, gevşeme sarkma, güneş lekeleri, cilt kalitesinde azalma gibi etkiler kombine yöntemlerle geri döndürülebilir. Ofis şartlarında yapılabilecek işlemlerin yanında cerrahi olarak boyun germe her zaman aklımızda bulunmalıdır. 

Kişiye özel yöntemler uzman plastik cerrah doktor kadromuz tarafından belirlenir. Tek işlem yapılabileceği gibi kombine işlemler de uygulanabilir. 

BOTULLİNUM TOKSİN UYGULAMASI

Enine çizgilenmede, çenede oluşan hafif sarkmalarda, kuvvetli platisma kas bantları olan hastalarda uygulanabilecek bir yöntem. Bu kas, ağız kenarı, çeneden başlar ve ince bir zar şeklinde boyuna doğru uzanır. Kuvvetli ve bantları olan kişilerde çenede sarkma, ağız köşelerinde üzgün ifade ve boyunda enine çizgilenmelere yol açar. Botulinum toksin uygulaması ile bu kas zayıflatılarak istenmeyen etkilerden kurtulunur.

Ofis şartlarında enjeksiyon yöntemi ile anestezi gerektirmeden uygulanır. Yaklaşık 5 dakika sürer. Etkisi 2. Günden sonra başlar 7-10 içinde maksimum etki görülür. 

CİLT SIKILAŞTIRMA (BBL)

Gevşeme ve sarkma için ışık enerjisi ile sıkılaşma sağlanabilir. BBL (geniş spektrum ışık) teknolojisi sayesinde belli miktar ışık enerjisi cilde verilerek hücresel boyutta gençlik ve sıkılaşma sağlanabilir. Adeta cilt üzerinde ütüleme işlemi yapılır. Ofis şartlarında anestezi gerektirmeden uygulanabilir. İşlem yaklaşık 15- 30 dakika kadar sürer. Sıklıkla 4-6 seans, 2 hafta aralıklarla uygulanır. 

LEKE TEDAVİSİ

Ablatif CO2 yada Erbium (cool-laser) lazerler ile cilt soyma işlemi yaptırmak mümkün. Bu lazerler suya karşı spesifik tutulum gösterir. Böylece cildin en üst tabakasındaki epitel hücre içi suyu hedef alarak hasar meydana getirir. Bu cihazlarla kişinin cilt ve leke yapısına uygun derinlik ve uygulama alanı belirlemek mümkün. Kış dönemi yapılması önerilir.

CERRAHİ BOYUN GERME

Kliniğimizin avantajı uzman plastik cerrah doktorlarımızın sizi muayene ediyor olmasıdır. Kişinin ihtiyaçlarına göre hastaya cerrahi boyun germe önerilip, uygulanabilir. Bu konuda hasta seçimi oldukça önemlidir. Genel anestezi altında, 1-2 saat sürede boyun germe yapılabilir.  

Detaylı bilgi yada sizi aramamızı isterseniz aşağıdaki formu doldurabilrsiniz. 

1 Kişisel Bilgilerinizi Giriniz
Size ulaşabilmemiz için lütfen kişisel bilgilerinizi giriniz.

SİZİ ARAYALIM!

Formu doldurun, size hemen ulaşalım.