Lütfen bekleyiniz...

Prof. Dr. Mehmet Mutaf

Lütfen bekleyiniz...

Prof. Dr. Mehmet Mutaf
Prof. Dr. Mehmet Mutaf

Sayfa Yükleniyor

Beklediğiniz için teşekkürler!

Microtia Coolaser | Prof. Dr. Mehmet Mutaf

Coolaser

 

Coolaser Özet Bilgi

ANESTEZİ
Anestezi Topikal
AMELİYAT SÜRESİ
Ameliyat Süresi 30 Dk
İYİLEŞME SÜRECEİ
İyileşme Süreci 4-6 gün
HASTAHANEDE KALMA SÜRESİ
Kullanım Süresi Kalıcı sonuç
DİKKAT
Dikkat Güneş koruyucusu ve bakım kremleri
AĞRI
Ağrı yok
NOT
Not Seans gerektirebilir
Güzellik ve estetik sektörü tüm gücüyle deri yenileme ve gençleştirme konusunda çalışmaya devam ediyor. Karşımıza sürekli yeni işlemler ve cihazlar çıkıyor, bunun sebebi aslında teknolojinin hızlı değişimi ve beraberinde getirdiği gelişme süreci. “Ameliyatsız gençleşme” isteği gittikçe yükselirken, bizlerde buna ayak uydurmak için yenilikleri yakından takip ediyoruz.

2016 yılına damgasını vuran ve Hollywood yıldızları ile ismini duyurmuş en yeni cilt gençleştirme işlemi kuşkusuz “coolaser”. Kim Kardashian’ın tüm vücuduna yaptırdığını ve işlemin zaten böyle duyulduğunu da söylemeden geçmeyeyim.

 

Peki nedir bu coolaser?

Zamanla ve yer çekimi ile cildimizde meydana gelen yıpranma, özellikle otuzlu yaşların ortalarında aynada kendini belli etmeye başlar. Ciltte meydana gelen değişiklikler kendini önce yüzeyinde göstermeye başlar. Coolaser çok gelişmiş bir lazer teknolojisi ile deriyi yakmadan üst tabakanın uzaklaştırılmasıdır. Bu işlem sonrasında alttan yeni, genç daha parlak ve pürüzsüz bir cilt gelişimi meydana gelir. Lazerin derin tabakalara yaptığı etki ise kollajen üretiminde artıştır. Kısaca Coolaser üst tabakayı yenilerken altta da yıllar içinde azalan kollajen dokunun yerine konulmasını sağlar.

Kimler için uygun?

Parlaklığını kaybetmiş derilerde

Deri yüzeyi pürüzlü bir görüntüye sahipse veya daha pürüzsüz bir cilt hedefleniyorsa

Geniş gözenekleri olan derilerde

Eski sivilce izleri olanlarda

Hafif çatlaklarda

Hafif deri lekelenmelerinde

Yukarıdaki sorunlar olmadan yaşlanmayı geciktirici olarak 35 yaş sonrasında

Deri yenilenmesini ve nemlenmesini arttırmak için uygundur.

Derinin üst tabakasını yenilemeyi hedeflediği için derin lekeler için tek başına bir leke tedavisi değildir. Yüz gençleştirme ve cilt canlandırmada için kullanılan bu tedavi programı en çok yüz ve el için tercih ediliyor ama dekolte bölgesine, karın ve bacak çatlaklarına, ve tüm vücut deri pürüzsüzlüğü için de uygulama yapılıyor.

Coolaser kimlere yapılmaz?

Uygulama bölgesinde aktif enfeksiyon varlığında, hamilelerde, keloid gelişimi olanlarda, yara iyileşmesini bozan ağır kronik rahatsızlıklarda (kontrol dışı diyabet, yüksek doz steroid kullanımı gerektiren rahatsızlıklar), yoğun sigara içicilerde uygulama tercih edilmez.

Coolaser öncesi DOKTORUNUZA söylemeniz gerekenler,

Altını çizerek söylemek gerekir ki, bu işlemi bir plastik cerrah ya da dermatolog yapmalıdır.

Uygulama öncesinde aşağıdaki bilgileri eksiksiz olarak doktorunuza iletmeniz gerekir.

Herhangi bir maddeye veya ilaca alerjiniz varsa

Uygulama sırasında devam eden bir enfeksiyonunuz varsa

Hamile iseniz

Emziriyorsanız

Uygulama sonrasındaki ilk bir ay içerisinde güneşleneceğiniz bir tatil planınız varsa

Şeker hastalığınız varsa

Sigara kullanıyorsanız

Herhangi bir ilaç kullanıyorsanız

Keloid gelişiminiz varsa

Uygulama sonrası sosyal hayattan veya işten uzak kalabileceğiniz süreyi

Bu bilgiler gerek tedaviye uygunluğunuz gerekse de size özel yapılacak planlamayı belirlemede kullanılacağı için başarıda anahtar rol oynar.

 

 

Coolaser Öncesi Neler Yapılmalı

Her birey öncelikle klinik olarak değerlendirilir, ardından bilgisayarlı analiz ile uygulamanın uygun olup olmadığına ve kaç seansa ihtiyaç olduğuna karar verilir. Sigara içenlerde uygulamadan 2 hafta önce sigaranın bırakılması gerekir.

Coolaser Kaç Seans Yapılmalı

Uygulama seans sayısı 1-6 arasında değişir. Seans sayısı yapılan değerlendirmeye göre karar verilir. Çoğu hasta 2 veya 4 seanslık protokole uygundur. Seans aralıkları 20 ile 40 gün arasında değişir. Seans aralığına takipler sırasında kişinin gösterdiği iyileşme özelliklerine göre karar verilir. Her seans ortalama 45-60 dk sürer.

Coolaser Sonrası Neler Yapılmamalı

Uygulama sonrası verilen kremlerin ve verildiyse eğer ilaçların tarif edildiği şekilde kullanılması iyileşmenin hızı ve kalitesi açısından büyük önem taşır. Uygulama sonrasında en az 30 gün süreyle solaryum veya güneşlenme yapılmamalıdır. Sigara kullananlarda uygulama sonrası ilk 20 gün sigara içmemeleri tavsiye edilir.

Coolaser uygulama sonrası iyileşme süresi

Uygulama sonrası 1-3 gün boyunca kızarıklık ve ilk günlerde daha fazla olmak üzere 7 güne kadar soyulma ve pullanma meydana gelir. Özellikle bu dönemde size verilen bakım kitini kullanmanız çok önemlidir. Seanslarda uygulanacak enerji düzeyleri, atış sayıları ve kullanılacak paternlere göre bu süre daha kısa veya daha uzun olabilir. Çalışan bireyler için sıklıkla Cuma günü yapılan uygulama sonrası Salı günü işe gidebilmek mümkün olur. Şayet daha kısa sürede iyileşmek isteniliyorsa bu takdirde her bir uygulamadaki enerji düzeyi düşürülür ancak total seans sayısı arttırılır. İyileşme boyunca güneşten ve ultraviyoleden sakınılması gerekir.

Detaylı bilgi yada sizi aramamızı isterseniz aşağıdaki formu doldurabilrsiniz. 

1 Kişisel Bilgilerinizi Giriniz
Size ulaşabilmemiz için lütfen kişisel bilgilerinizi giriniz.

SİZİ ARAYALIM!

Formu doldurun, size hemen ulaşalım.