Lütfen bekleyiniz...

Prof. Dr. Mehmet Mutaf

Lütfen bekleyiniz...

Prof. Dr. Mehmet Mutaf
Prof. Dr. Mehmet Mutaf

Sayfa Yükleniyor

Beklediğiniz için teşekkürler!

Microtia Terleme için Botulinum toksin uygulamaları | Prof. Dr. Mehmet Mutaf

Terleme için Botulinum toksin uygulamaları

Toksin uygulaması yalnızca kırışıklık tedavisinde değil aynı zamanda terleme kontrolünde de oldukça etkilidir. Sıklıkla terleme amaçlı eller ayaklar ve koltuk altı bölgesine uygulanır. Toksin terlemeye sebep olan maddenin salınımını bölgesel olarak engeller ve terleme gerçekleşmez.

İnsan vücudu tüm derisinden terleyebilir. O yüzden sadece el, ayak ya da koltuk altı gibi vücut yüzeyinin % 1 kadar bir alanında terleme durdurmanın hiçbir zararlı etkisi olmaz. 

Detaylı bilgi yada sizi aramamızı isterseniz aşağıdaki formu doldurabilrsiniz. 

1 Kişisel Bilgilerinizi Giriniz
Size ulaşabilmemiz için lütfen kişisel bilgilerinizi giriniz.


Ayrıntılı tıbbi hikaye alınması, hasta muayenesi, kişinin beklentileri, işlem hakkında bilgilendirme, işlem öncesi fotoğraflama, işlem sonrası sonuçların beraber değerlendirilmesi yapılır. Tetkik gerektirmez. Kişinin gebelik öyküsü mutlaka sorgulanmalıdır. Aşırı terleme gösteren alanlar belirlenerek çizimleri yapılır.Koltuk altı uygulamaları anestezi gerektirmez yalnız el ve ayaklarda sinir yoğunluğu fazla olduğu için lokal anestezi altında ya da topikal anestezikler ile uygulanabilir. Kişinin ihtiyacına göre gereken bölgelere mikroenjeksiyon yöntemi ile uygulanır. İşlem yaklaşık 10-15 dakika kadar sürer. İşlemden yarım saat sonra uygulama alanları yıkanabilir. Toksin uygulamasından sonra kızarıklık, ekimoz veya şişlik olabilir. Kişi hemen işine geri dönebilir.  Etkisi 2 gün içinde görülmeye başlar, yaklaşık 1 hafta-10 gün içinde tamamen ortaya çıkar. Etki süresi yaklaşık 8-9 ay kadardır. Her mevsim ve her yaşta güvenle uygulanabilir.


SİZİ ARAYALIM!

Formu doldurun, size hemen ulaşalım.