Lütfen bekleyiniz...

Prof. Dr. Mehmet Mutaf

Lütfen bekleyiniz...

Prof. Dr. Mehmet Mutaf
Prof. Dr. Mehmet Mutaf

Sayfa Yükleniyor

Beklediğiniz için teşekkürler!

Microtia Kılcal Damar varisleri tedavisi | Prof. Dr. Mehmet Mutaf

Kılcal Damar varisleri tedavisi

Sıklıkla kadınlarda ve bacaklarda görülen çok ince kan damarlarının yüzeysel halde örümcek ağı şeklinde görünür hale gelmesidir. Sıklıkla ciddi bir hastalığı işaret etmez ve kozmetik bir sorun teşkil eder. Kişide ek şikayet yaratmaz, yaşlanma ile birlikte görülme sıklığı artar. Genetik yatkınlık söz konusudur ama gebelik öyküsü, kilo alımı, ayakta uzun süre kalma gibi faktörler sayılarının artmasına sebep olur.

TEDAVİ SEÇENEKLERİ

Skleroterapi denilen damar içi madde enjeksiyonları, lazer ya da geniş spektrumlu ışık uygulamaları ile tedavi edilebilir.

SKLEROTERAPİ

Sklerozan maddelerin yani damar içi pıhtılaşmalara sebep olan maddelerin damar içine enjeksiyon yöntemidir. Çok ince iğneler ile önceden belirlenmiş damarların içerine enjekte edilir. Daha sonra dağılım olmaması için bölgeye elastik bandaj uygulaması yapılır. Anestezi gerektirmez. Ofis şartlarında yaklaşık 10-20 dakikalık bir işlemdir. Birden fazla seans kişisel ihtiyaca göre gerekebilir.

Kan sulandırıcı ilaç kullananlara ve gebelere uygulanmaz. Her mevsim uygulanan bir yöntemdir. Lokalize iğne yerinde hafif kızarıklık morluk olabilir. Herhangi bir yan etki beklenmeyen güvenli bir uygulamadır.

BBL EYA LAZER

Lokalize damar bölgesine uygun ışık ya da lazer ışını atışları yapılmasıdır. Ofis şartlarında 5 dakika sürede anestezi gerektirmeden uygulanır. Birden fazla seans gerektirebilir.

Detaylı bilgi yada sizi aramamızı isterseniz aşağıdaki formu doldurabilrsiniz. 

1 Kişisel Bilgilerinizi Giriniz
Size ulaşabilmemiz için lütfen kişisel bilgilerinizi giriniz.

SİZİ ARAYALIM!

Formu doldurun, size hemen ulaşalım.