Lütfen bekleyiniz...

Prof. Dr. Mehmet Mutaf

Lütfen bekleyiniz...

Prof. Dr. Mehmet Mutaf
Prof. Dr. Mehmet Mutaf

Sayfa Yükleniyor

Beklediğiniz için teşekkürler!

Microtia El gençleştirme | Prof. Dr. Mehmet Mutaf

El gençleştirme





Yüz kadar yaşımızı ortaya koyan bir diğer önemli bölge ellerdir. Yaş ile beraber el üzerindeki yumuşak doku azalır cilt incelir ve kırışır, damarlar görünmeye başlar ve lekeler artar. Bu negatif etkilere kombine yaklaşımla elleri gençliğe doğru bir adım yaklaştırmak mümkündür.

Detaylı bilgi yada sizi aramamızı isterseniz aşağıdaki formu doldurabilrsiniz. 

1 Kişisel Bilgilerinizi Giriniz
Size ulaşabilmemiz için lütfen kişisel bilgilerinizi giriniz.






Cilt altı doku kaybına yönelik hazır dolgu uygulamaları ya da yağ enjeksiyonları

Lekeler için lazer veya kimyasal soyma işlemleri

Gerekli nem dengesini sağlamak için saf hyalüronik asit enjeksiyonları



Ayrıntılı tıbbi hikaye alınması, hasta muayenesi, kişinin beklentileri, işlem hakkında bilgilendirme, işlem öncesi fotoğraflama, işlem sonrası sonuçların beraber değerlendirilmesi yapılır. Tetkik gerektirmez. Özellikle ellerde yaşlanma belirtilerinin hangisinin ya da hangilerinin olduğu net olarak değerlendirilmelidir.



Herhangi bir anestezi gerektirmez. Doldurma işlemi yağ ya da hazır dolgularla yapılabilir. Nemlendirme işlemi Hydrate (saf hyaluronic asit) enjeksiyonu ile yapılır. Leke tedavisi ile sıklıkla lazer sistemleri ile yapılmaktadır.

Yağ dolguları özel ameliyathanede şartlarında yapılması gerekir. Fazla yağ olan bölgeden alınan yağlar el üzerine enjekte edilir. Lokal Anestezi altında yapılabilir ve yaklaşık 30-60 dakika kadar sürer. Kalıcılığı değişmekle beraber verilen yağların yüzde 40-50’si kalıcı olur.  Tekrarlayan işlemlerle dolgu ihtiyacı azalır. 

Yağ Enjeksiyonları

Hazır dolgular ise ofis şartlarında yapılabilir. Anestezi gerektirmezler, İçeriğindeki lokal anestezikler sayesinde ağrı minimal olmaktadır. Hyalüronik asit kullanılır ve kalıcılığı 6 ay ile 1 yıl arasında değişmektedir. Bazı özel dolgular kullanılarak damarlanması daha fazla belirgin olan hastalarda kollajen bağ dokusu artışı da sağlanabilmektedir. Hem doldurma etkisi hem de yeniden bağ doku üretimi sağlanmış olur.

Dolgu uygulamaları

Leke tedavisi için sıklıkla BBL denilen ışık tedavisi önerilir. El yüzeyi için 15 dakikalık anestezi gerektirmeden işlem yapılabilir.Hafta aralıklarla 4-6 seans gerekebilir. 



Yaklaşık 30-60 dakika sonra eller yıkanabilir, günlük işlere dönülebilir. El üzerinde şişlikler morluklar oluşabilir ama 24-48 saat içinde kaybolur. Güneş koruyucu ve nemlendirme kullanılması önerilir.


SİZİ ARAYALIM!

Formu doldurun, size hemen ulaşalım.