Lütfen bekleyiniz...

Prof. Dr. Mehmet Mutaf

Lütfen bekleyiniz...

Prof. Dr. Mehmet Mutaf
Prof. Dr. Mehmet Mutaf

Sayfa Yükleniyor

Beklediğiniz için teşekkürler!

Microtia Dövme Silme | Prof. Dr. Mehmet Mutaf

Dövme Silme

 

Dövme Silme Özet Bilgi

ANESTEZİ
Anestezi topikal anestezi
AMELİYAT SÜRESİ
Ameliyat Süresi 20-30 dakika
İYİLEŞME SÜRECEİ
İyileşme Süreci 3-5 gün
KESİN SONUÇ
Kesin Sonuç seanslar gerekir
HASTAHANEDE KALMA SÜRESİ
Kullanım Süresi sürekli
DİKKAT
Dikkat tamamen yok olmaz, soldurulur
AĞRI
Ağrı minimal
NOT
Not seans sayısı dövme rengi ve boyutuna göre değişir
Herhangi bir sebeple dövmenizden memnun değilseniz ve sildirmek istiyorsanız lazer yöntemleri ile dövmenizden kurtulmanız mümkün.

Q-switch lazer sistemi ile pigmentler parçalanır. Parçalanan dövme pigmentlerinin de hücrelerimiz tarafından zamanla yok edilir. İşlem başarısı dövme rengine, dövmenin derinliğine, cilt rengine göre değişir. Koyu renkli dövmeler cilt ile kontrastı fazla olduğu için daha iyi cevap verir.

Dövmeler tamamen yok edilemez, özellikle koyu renkli dövmelerde sonuçlar tama yakındır. Soldurma ve dövmenin belli olmayacak hale gelmesi en büyük hedeftir.

Detaylı bilgi yada sizi aramamızı isterseniz aşağıdaki formu doldurabilrsiniz. 

1 Kişisel Bilgilerinizi Giriniz
Size ulaşabilmemiz için lütfen kişisel bilgilerinizi giriniz.


Ayrıntılı tıbbi hikaye alınması, hasta muayenesi, kişinin beklentileri, işlem hakkında bilgilendirme, işlem öncesi fotoğraflama, işlem sonrası sonuçların beraber değerlendirilmesi yapılır. Tetkik gerektirmez. İşlem öncesi güneşlenme veya solarium yapılmamalıdır.Topikal (yüzeysel) anestezikler işlemden önce 15-20 dakika önce uygulanır. Kişinin ihtiyacına göre gereken bölgelere lazer atışları  uygulanır. Kızarıklık ve ısınma hissi oluşur eşzamanlı soğuk uygulama yapılır. İşlem zamanı dövme boyutuna göre değişiklik  gösterir, yaklaşık 15-30 dakika kadar sürer.İşlemden sonra deri onarıcı kremler önerilir. Yaklaşık 24 saat sonar vazelin sürülerek banyo yapmaya izin verilir. Uygulanan bölgede kızarıklık ve şişlik oluşur, daha sonar kabuklanma görülür ve 1-2 hafta içinde kabuklar da iyileşme olur.  Kişinin günlük aktivitelerine engellemez işe gidilebilir.

Seanslar halinde yapılmalıdır. Yaklaşık 2 -3 ay ara ile yapılır. Seans aralıkları yara iyileşme faktörlerine bağlı değişiklik gösterebilir. Seans sayısı ise kişiye göre ve dövme yapısına göre değişiklik gösterir. Koyu renkli dövmelerde 1-2 seans yeterli olabilirken bazen 10 seans kadar bile gerekli olabilir. 


SİZİ ARAYALIM!

Formu doldurun, size hemen ulaşalım.