Lütfen bekleyiniz...

Prof. Dr. Mehmet Mutaf

Lütfen bekleyiniz...

Prof. Dr. Mehmet Mutaf
Prof. Dr. Mehmet Mutaf

Sayfa Yükleniyor

Beklediğiniz için teşekkürler!

Microtia Yüz Germe | Prof. Dr. Mehmet Mutaf

Yüz Germe

 

Yüz Germe Özet Bilgi

ANESTEZİ
Anestezi Genel
AMELİYAT SÜRESİ
Ameliyat Süresi 2-3 saat
İYİLEŞME SÜRECEİ
İyileşme Süreci 14-20 gün
KESİN SONUÇ
Kesin Sonuç 6 ay- 1 yıl
HASTAHANEDE KALMA SÜRESİ
Kullanım Süresi Sürekli
AĞRI
Ağrı minimal
NOT
Not ameliyatsız estetiklerle desteklenmelidir
Yaşlanma, kronik güneş olumsuz etkileri, stres ve yer çekimi ile yüzümüz, cildimiz sarkıp yüz genç kontürü bozulup kırışacaktır. Yüz germe ameliyatlarındaki ana hedef yaşlanmış cildi yenilemek ve sarkmış, kırışmış yüz görüntüsünden kurtulmaktır. Sarkan yanak ve çene kenarları düzeltilerek genç yüz kontürü elde edilir. Sıklıkla bu ameliyatlara göz kapak ameliyatları, boyun germe işlemleri, kaş asma, cilt yenileme işlemleri eşlik eder.

Detaylı bilgi yada sizi aramamızı isterseniz aşağıdaki formu doldurabilrsiniz. 

1 Kişisel Bilgilerinizi Giriniz
Size ulaşabilmemiz için lütfen kişisel bilgilerinizi giriniz.


Çok daha sınırlı kesi ile yapılır. Kulak önü doğal kıvrımından kesi ile ameliyat gerçekleştirilir. Yanak ve Çene kenarında problem olan hastalara iyi sonuç verir. Boyun problemi olan hastalara yetersiz kalır.STANDART FACE LIFT VE NECK LIFT (BOYUN GERME)

Daha geniş kesi uygulanır. Saç içinden başlayan doğal ön ve arka kulak hizasından kesiler ile uygulanır. Yanak ve Çene hatları için derin yumuşak dokular asılır, boyun kasları gerginleştirilir. Fazla deri kesi yerinden çıkartılır.Genel anestezi altında uygulanır. Ameliyat yaklaşık 2-3 saat sürer. Kişinin şikayetlerine göre en uygun yöntem seçilir. Kesi yerlerinden ufak drenler yerleştirilir. Uygun bandajlaya ve askı yöntemleri uygulanır.Beslenme erken dönemde başlar beslenme sonrası hasta mobilize edilir. Hasta 1-2 gece hastanede kalır.Ameliyat sonrası 1-2. gün drenler çekilir. Yüzünde hafif şişlik ve morluklar olabilir. Bunlar 10-14 gün sonra tolere edilebilir seviyelerde olur. Taburculuk sonrası 1-2 gün sonra banyo yapılabilir. Dikişler kendiliğinden erir. Yaklaşık 2 hafta içinde işe başlanabilir. Hafif aktiviteler 2-3 hafta sonra ağır aktiviteler 1 ay sonra başlanabilir. Anesteziye ya da ameliyata ait bir takım riskler mevcuttur. Bazı riskler, kanama, enfeksiyon, Sinir hasarlarına bağlı yüzde asimetriler, uzamış şişlikler ve belirgin iz görünümü olabilir. Çok sık görülmezler ve tedavileri mevcuttur. Sigara içenlerde daha sık görülmektedir. Bu ameliyatlar ile zamanı geri çevirmiş olmaktayız. Ama yaşlanma devam etmektedir. Yaklaşık 5-10 içinde tekrar bir ameliyata gerek kalmaz. Kaş kaldırma, Göz kapağı ameliyatları, Lazer ile cilt yenileme, Yağ enjeksiyonları, Botox ve dolgu uygulamaları gibi ek işlemlerle sonuçlar daha uzun süre kalıcı ve güzel olacaktır. 


SİZİ ARAYALIM!

Formu doldurun, size hemen ulaşalım.