Lütfen bekleyiniz...

Prof. Dr. Mehmet Mutaf

Lütfen bekleyiniz...

Prof. Dr. Mehmet Mutaf
Prof. Dr. Mehmet Mutaf

Sayfa Yükleniyor

Beklediğiniz için teşekkürler!

Microtia Göz kapağı estetiği | Prof. Dr. Mehmet Mutaf

Göz kapağı estetiği

 

Göz kapağı estetiği Özet Bilgi

ANESTEZİ
Anestezi genel- sedasyon
AMELİYAT SÜRESİ
Ameliyat Süresi 30 dakika-1 saat
İYİLEŞME SÜRECEİ
İyileşme Süreci 3-5 gün
KESİN SONUÇ
Kesin Sonuç 6 ay
HASTAHANEDE KALMA SÜRESİ
Kullanım Süresi Sürekli
AĞRI
Ağrı yok
NOT
Not tekrarlanabilir
Hem alt hem de üst göz kapağına uygulanabilen, fazla olan derinin ve kabarıklığa sebep olan yağ tabakasının uzaklaştırma ameliyatıdır. Ameliyatların amacı daha düz, çarpıcı ve genç göz çevresi elde etmektir. Çünkü yıllar geçtikçe stres ve uykusuzluk ile beraber göz etrafında deri sarkması, yağ yastıkçıkları oluşacak ve bizlere hem yorgun, yaşlı ifade verecektir hem de görme alanınızı olumsuz etkileyecektir.

Alt ve üst göz kapak ameliyatları birbirinden bağımsız gerçekleştirileceği gibi aynı seansta da gerçekleştirilebilir. Hem erkek hem de kadınlara uygulanabilir.

Detaylı bilgi yada sizi aramamızı isterseniz aşağıdaki formu doldurabilrsiniz. 

1 Kişisel Bilgilerinizi Giriniz
Size ulaşabilmemiz için lütfen kişisel bilgilerinizi giriniz.


Kişi hakkında ayrıntılı medikal bilgi elde edilir. Kullandığı ilaçlar ve ek hastalıklar mutlaka sorgulanır. Kişinin beklentileri ve göz çevresi hakkındaki şikayetleri dinlenir. Kişinin göz kapaklarına neler yapılabileceği, nasıl bir görüntü elde edileceği beraber konuşulur. Hasta muayenesi yapılır. Uygun çizimler ve gerekli fotoğraflama yapılır.Genel anestezi ya da lokal + sedasyon anestezi ile alt kapak blefaroplastisi, sadece lokal anestezisi ile üst kapak blefaroplastisi yapılabilir. Üst kapak için kesi yerli doğal üst kapak kıvrımına yerleştirilir, alt kapak için hemen kirpik dibine paralel olarak yerleştirilir. Ameliyat süresi üst göz kapağı 30 dakika - 1 saat, alt göz  kapağı için ise 1-2 saat kadardır. Ameliyat sonrası uygun pansumanlar yerleştirilir. Dren uygulanmaz.Beslenme erken dönemde başlar beslenme sonrası hasta mobilize edilir. Hasta 1 gece hastanede kalır. Yüzünde hafif şişlik ve morluklar olabilir.  Erken dönemde soğuk uygulama ile en aza indirilmiş olur. Hasta bandajları 2-3 gün çıkarılır ve banyo yapabilir. Dikişleriniz 5. gün alınır. Şişlik ve morluklar 7-10 gün içerisinde kaybolur, ve makyaj bu süreden sonra yapılabilir. Ameliyat sonrası 3-5 gün işe dönülebilir.  Hafif aktiviteler 2-3 hafta sonra ağır aktiviteler 1 ay sonra yapılabilir.Kişiye özel bir tedavi yöntemidir. Ameliyat sonucu yok olmuş alt göz kapağı torbaları, gergin ve genç üst göz kapakları elde edilir. Kişiye daha genç ve dinlenmiş bir ifade katarlar. Daha iyi ve uzun kalıcı sonuçlar elde etmek için, kaş asma, alın germe , orta yüz germe, dolgu ve botox, lazer ile cilt yenileme ve sıkılaştırma işlemleri eşlik edebilir.


SİZİ ARAYALIM!

Formu doldurun, size hemen ulaşalım.