Lütfen bekleyiniz...

Prof. Dr. Mehmet Mutaf

Lütfen bekleyiniz...

Prof. Dr. Mehmet Mutaf
Prof. Dr. Mehmet Mutaf

Sayfa Yükleniyor

Beklediğiniz için teşekkürler!

Microtia Göz altı torbaları | Prof. Dr. Mehmet Mutaf

Göz altı torbaları

 

Göz altı torbaları Özet Bilgi

ANESTEZİ
Anestezi genel
AMELİYAT SÜRESİ
Ameliyat Süresi 1-2 saat
İYİLEŞME SÜRECEİ
İyileşme Süreci 7-10 gün
KESİN SONUÇ
Kesin Sonuç 6 ay- 1 yıl
HASTAHANEDE KALMA SÜRESİ
Kullanım Süresi Sürekli
AĞRI
Ağrı yok
Yorgun ve yaşlı görünmemizde bizi en çok ele veren noktalardan biri de göz altı torbalarıdır. Torbalı, şişkin bir göz altı, olduğumuzdan daha yaşlı ve yorgun görünmemize yol açar. Bunlardan kurtulmanın yolları ameliyatlı olabilir ya da ameliyatsız lazerler ve göz altı dolguları ile olabilir.

Kişiye özel tedaviler olup doktor muayenesinden sonra size en uygun tedavi planlanabilir. 

Ameliyatsız olarak torbalar için lazer yapılabilir. Lazer non ablatif olup yüzeysel cilt soyulmasına yol açmaz. Sıklıkla 3 seans gerektirir. Seanslar arası 10-15 gün olması gerekir. Yaklaşık 1-2 gün kızarıklık olur. Güneşten korumak gerekir. Hiçbir zaman ameliyatla elde edilecek kadar iyi sonuçlar elde edilemez. Anestezi, gerektirmez , ofis şartlarında 15-20 dakika içerisinde uygulanabilir.

Ameliyat olarak alt kapak blefaroplastisi önerilir.

Detaylı bilgi yada sizi aramamızı isterseniz aşağıdaki formu doldurabilrsiniz. 

1 Kişisel Bilgilerinizi Giriniz
Size ulaşabilmemiz için lütfen kişisel bilgilerinizi giriniz.


Kişi hakkında ayrıntılı medikal bilgi elde edilir. Kullandığı ilaçlar ve ek hastalıklar mutlaka sorgulanır. Kişinin beklentileri ve göz çevresi hakkındaki şikayetleri dinlenir. Kişinin göz kapaklarına neler yapılabileceği, nasıl bir görüntü elde edileceği beraber tartışılır. Hasta muayenesi yapılır. Uygun çizimler ve gerekli fotoğraflama yapılır.Genel anestezi ya da  sedasyon anestezi ile alt kapak blefaroplastisi yapılabilir. Kesi hemen kirpik dibine paralel olarak yerleştirilir. Ameliyat süresi yaklaşık  1 saat kadardır. Ameliyat sonrası uygun pansumanlar yerleştirilir. Dren uygulanmaz. Hastane yatışı gerektirmez.  Beslenme erken dönemde başlar beslenme sonrası hasta mobilize edilir. Yüzünde hafif şişlik ve morluklar olabilir.  Erken dönemde soğuk uygulama ile en aza indirilmiş olur. Hasta bandajları 2-3 gün çıkarılır ve banyo yapabilir. Dikişleriniz 5. gün alınır. Şişlik ve morluklar 7-10 gün içerisinde kaybolur, ve makyaj bu süreden sonra yapılabilir. Ameliyat sonrası 3-5 gün işe dönülebilir.  Hafif aktiviteler 2-3 hafta sonra ağır aktiviteler 1 ay sonra yapılabilir.

İlk dönemlerde özellikle şişliklere bağlı gözlerde yanma batma ve sulanma gibi şikayetler olabilir. Doktorunuzun önereceği göz damlaları ile ameliyat sonrası sıkıntılarınız azalacak ve kaybolacaktır. Kişiye özel bir tedavi yöntemidir. Ameliyat sonucu yok olmuş alt göz kapağı torbaları, gergin ve genç üst göz kapakları elde edilir. Kişiye daha genç ve dinlenmiş bir ifade katarlar. Daha iyi ve uzun kalıcı sonuçlar elde etmek için, kaş asma, alın germe , orta yüz germe, dolgu ve botulinum toksin, lazer ile cilt yenileme ve sıkılaştırma işlemleri eşlik edebilir.


SİZİ ARAYALIM!

Formu doldurun, size hemen ulaşalım.