Lütfen bekleyiniz...

Prof. Dr. Mehmet Mutaf

Lütfen bekleyiniz...

Prof. Dr. Mehmet Mutaf
Prof. Dr. Mehmet Mutaf

Sayfa Yükleniyor

Beklediğiniz için teşekkürler!

Microtia Çene Estetiği | Prof. Dr. Mehmet Mutaf

Çene Estetiği

 

Çene Estetiği Özet Bilgi

ANESTEZİ
Anestezi genel
AMELİYAT SÜRESİ
Ameliyat Süresi 1-2 Saat
İYİLEŞME SÜRECEİ
İyileşme Süreci 7-10 gün
KESİN SONUÇ
Kesin Sonuç 6 ay- 1 yıl
HASTAHANEDE KALMA SÜRESİ
Kullanım Süresi Sürekli
AĞRI
Ağrı minimal
NOT
Not çeneye şekil verme dolgular ile de sağlanabilir
Çene yapısının yüzün diğer bölümleri ile orantılı bulmayanlar için yapılabilecek ameliyatlardır. Çene ameliyatlarında ki amaç çene yapısının yüzün diğer bölümleri ile arasındaki dengeyi yakalamaktır. Hem kadın hem de erkeklere uygulanabilir.

 

Çene Büyütme : Çene yapısı geride olanlar, iri yapılı burun yapısı olanlar, etli boyun yapısı olanlar, kare şekilli çene yapısı olanlar uygun adaylardır.

Uygulanacak implantlar çok çeşit olabilir. Amaç sert ve doğal çene hattını oluşturabilecek kaliteli materyal kullanmaktır.

Bu ameliyata burun ameliyatı, dudak genişletme gibi ek girişimler eklenebilir.

 Çene Küçültme : Genel anestezi altında ya da lokal + sedasyon altında yapılabilir. Yaklaşık 1 saat kadar sürer. Kesiler çene altından ya da ağız içinden yapılabilir. Ağız içinden yapılırsa bakteri bulaşma riski daha fazladır ama görünür bir iz oluşmaz. Daha sonra Çene ucu kemiği kesilir, küçültülür ve yeniden şekillendirip plak ve vida yardımı ile sabitlenir.

Detaylı bilgi yada sizi aramamızı isterseniz aşağıdaki formu doldurabilrsiniz. 

1 Kişisel Bilgilerinizi Giriniz
Size ulaşabilmemiz için lütfen kişisel bilgilerinizi giriniz.


Kişi hakkında ayrıntılı medikal bilgi elde edilir. Kullandığı ilaçlar ve ek hastalıklar mutlaka sorgulanır. Kişinin beklentileri ve çenesi hakkındaki şikayetleri dinlenir. Kişinin çene yapısına neler yapılabileceği, nasıl bir görüntü elde edileceği beraber konuşulur. Hastanın diğer yüz yapıları ayrıntılı incelenir. Hasta muayenesi yapılır. Uygun çizimler ve gerekli fotoğraflama yapılır.Genel anestezi altında ya da lokal + sedasyon altında yapılabilir. Yaklaşık 1 saat kadar sürer. Kesiler çene altından yada ağız içinden yapılabilir. Ağız içinden yapılırsa bakteri bulaşma riski daha fazladır ama görünür bir iz oluşmaz. Daha sonra uygun implant çene ucuna yerleştirilir. Dren yerleştirilmez.Hasta aynı gün yada ertesi gün taburcu edilir. Ağız içi kesilerde uygun antibiyotiklerle desteklenir. Beslenmesi ilk günlerde sıvı ağırlıklı olur. Eve gider gitmez banyo yapabilir. Ağız içi dikiler kendi erir. Çene altı dikişler 10. gün alınır. Kişinin yüzü ve çene etrafı şişebilir ve morarabilir. Yaklaşık 2-3 hafta sonra sosyal ortamlarda tolere edilebilir düzeye ulaşır. Hasta 7-10 gün sonra işe dönebilir.Her iki ameliyat ile kişi özgüveni ve sosyal girişkenliği artar. Hasta değerlendirirken burun ameliyatı, yüz germe, dudak büyütme gibi ek girişimler hatırlatılmalıdır.


SİZİ ARAYALIM!

Formu doldurun, size hemen ulaşalım.