Lütfen bekleyiniz...

Prof. Dr. Mehmet Mutaf

Lütfen bekleyiniz...

Prof. Dr. Mehmet Mutaf
Prof. Dr. Mehmet Mutaf

Sayfa Yükleniyor

Beklediğiniz için teşekkürler!

Microtia Meme Büyütme | Prof. Dr. Mehmet Mutaf

Meme Büyütme

 

Meme Büyütme Özet Bilgi

ANESTEZİ
Anestezi Genel Anestezi
AMELİYAT SÜRESİ
Ameliyat Süresi 1,5 -2 saat
İYİLEŞME SÜRECEİ
İyileşme Süreci 1 hafta
KESİN SONUÇ
Kesin Sonuç 6 ay - 1 yıl
HASTAHANEDE KALMA SÜRESİ
Kullanım Süresi Sürekli
DİKKAT
Dikkat Ameliyat sonrası 2 hafta süre ile özel sütyen kullanımı gerekir.
AĞRI
Ağrı Minimal
NOT
Not Silikon protez kullanılır
Meme büyütme en sık yapılan kozmetik cerrahilerin başında gelir. Meme şekil ve hacim bozukluklarında, meme boyut küçüklüğünde, iki memenin simetri bozukluklarının giderilmesinde başvurulabilecek güvenilir bir yöntemdir. Ayrıca meme kanser cerrahi sonrası yeniden meme oluşturma ya da diğer meme ile simetri sağlanmasında da sıklıkla kullanılan bir yöntemdir. Dünya çapında uzun yıllar kullanımda olan protezler oldukça güvenilirdir.

Detaylı bilgi yada sizi aramamızı isterseniz aşağıdaki formu doldurabilrsiniz. 

1 Kişisel Bilgilerinizi Giriniz
Size ulaşabilmemiz için lütfen kişisel bilgilerinizi giriniz.


Salin- Silikon jel

İki tip implant bulunmaktadır, salin (tuzlu su dolgulu) ya da silikon jel. Büyütme ameliyatlarında sıklıkla yüksek kaliteli silikon jel implantlar kullanılmaktadır. Bu tip implantlarla çok daha doğal görüntü elde edilir.

Düz-Pürtüklü

Yüzey özeliği olarak pürtüklü olanlar tercih edilir. Bu tip implantlarda kapsül denilen sert bağ dokusu oluşumu çok daha az görülmektedir.

Anatomik (damla)- Yuvarlak

Kişinin beden yapısına, meme boyutuna, meme dolgunluğuna göre ortak doktorunuz ile beraber belirlenecek özelliklerdir.İlk görüşmemizde sizin memenizle ilgili şikâyetlerinizi, ameliyattan beklentilerinizi, konu hakkındaki endişelerinizi öğrenmeyi hedefliyoruz. Bu görüşmede sizin ile ilgili detaylı bilgiler (ek hastalıklar, ilaç kullanımı, gebelik hikayesi, meme hastalık hikâyesi) ediniyoruz. Daha sonra meme muayenesi yapmamız ve birtakım meme ölçümleri yapmamız gerekiyor. Meme cerrahisi yapacağımız için memeye yönelik taramalar da çok önemli. Her sekiz kadından biri meme kanseri olmaktadır. Bu yüzden yaşa göre mamografi (meme filmi) ve/veya meme ultrason çektirmemiz gerekecek. Ayrıca ameliyat öncesi fotoğraflama da yapılacaktır.Genellikle genel anestezi altında gerçekleştirilir. İmplant yerleştirmek için giriş deliği olarak alt meme oluğu ya da meme koyu alanının (areola) alt yarım dairesi seçilir. Yaklaşık ameliyat süresi 1- 1,5 saattir. Meme protezleri açılan uygun cep sonrası meme dokusunun altına, göğüs kas (pektoral kas) altına ya da dual plan denilen her iki plana yerleştirilir. Kesi yeri seçimi, yerleştirilecek protez özellikleri, yerleştirileceği alan kişinin meme ve beden özelliklerine ayrıca doktorunuzun düşüncelerine göre belirlenir.Ameliyat sonrası birkaç saat içinde beslenmeye başlanır ve yürüyebilirsiniz. Sıklıkla 1 gecelik hastane yatışı yeterlidir. Ameliyat sonrası ağrı kesiciler ve antibiyotik kullanılır. Memede gerginlik hissi olabilir. Özel destekleyici sütyen kullanılır. 2-5 gün içerisinde sargılarınız çıkartılır ve su teması uygun hale gelir. Yaklaşık 1 hafta içerisinde iş başı yapılabilir ama ağır hareketler için uygun değildir. Spor yapmaya 1 ay sonra izin verilir ve başka sütyenlerde kullanılmaya başlanabilir. Dikişleriniz kendiliğinden erimektedir.Genel anesteziye bağlı yan etkiler, cerrahiye bağlı erken dönem yan etkiler ya da geç dönem yan etkiler görülebilir. Oluşabilecek yan etkiler ilk görüşmelerde doktorunuz tarafından sizlere detaylıca anlatılacaktır.Protezle meme büyütme ameliyatları sonrası elde edilen sonuçlar uzun ömürlüdür. Ömür boyu kullanım süresi vardır. Ameliyat sonrası aşırı kilo alıp verme, aşırı skar dokusu oluşumu, yaşlanma, gebelik öyküsü ile meme şeklinde değişimler olabilir. Böyle durumlarda yenileme ameliyatları ileri ki yıllarda gerekebilmektedir.


SİZİ ARAYALIM!

Formu doldurun, size hemen ulaşalım.