Lütfen bekleyiniz...

Prof. Dr. Mehmet Mutaf

Lütfen bekleyiniz...

Prof. Dr. Mehmet Mutaf
Prof. Dr. Mehmet Mutaf

Sayfa Yükleniyor

Beklediğiniz için teşekkürler!

Microtia Yağ Çekme | Prof. Dr. Mehmet Mutaf

Yağ Çekme

 

Yağ Çekme Özet Bilgi

ANESTEZİ
Anestezi Genel
AMELİYAT SÜRESİ
Ameliyat Süresi 1-2 saat
İYİLEŞME SÜRECEİ
İyileşme Süreci 7-10 gün
KESİN SONUÇ
Kesin Sonuç 6 ay- 1 yıl
HASTAHANEDE KALMA SÜRESİ
Kullanım Süresi kilo alınmaz ise sürekli
DİKKAT
Dikkat özel korse
AĞRI
Ağrı yok
NOT
Not uygulanan bölgeye göre süreler değişebilir
Bölgesel yağ birikimlerinin o bölgeden giderilmesidir. İnvaziv bir yöntem değildir, etkilidir, vücudun tüm bölgelerindeki yağlardan kurtulmak için kullanılabilir. Hem kadınlara hem de erkeklere uygulanabilir. Her mevsim kolaylıkla uygulanır. Kilo verme ameliyatları değildir. Kontür düzeltme ameliyatlarıdır. Fazla kilo alımlarında yağ hücrelerinin sınırsız yağ biriktirme özelliklerinden dolayı eski hale geri dönülebilir. Kalıcı çözüm için fazla miktarlarda kilo değişimlerindne kaçınmak gerekir. 

 Kurtulması zor yağlanma bölgelerine uygulanır. Sıklıkla karın bölgesine, basen bölgesine, yan yağ yastıkçıklarına (love handle), sırt, bel, diz, ayak bileği, boyun altı gıdı bölgesine kullanılır. Kilo verme ameliyatı degil, kontür düzeltme ameliyatıdır.

Detaylı bilgi yada sizi aramamızı isterseniz aşağıdaki formu doldurabilrsiniz. 

1 Kişisel Bilgilerinizi Giriniz
Size ulaşabilmemiz için lütfen kişisel bilgilerinizi giriniz.


 Kişi hakkında medikal bilgi alınır, genel vücut muayenesi yapılır. Yağ alınacak bölgeler belirlenir. Deri fazlası olmamasına dikkat edilir. Cilt elastikiyetine bakılır. Kesi yerleri belirlenir. Uygun fotoğraflama yapılır. Genel anestezi altında ya da lokal + sedasyon altında yapılabilir. Yaklaşık bölge sayısına göre değişmekle beraber 1-3 saat sürer. Uygulanacak bölgelere yakın izlerin görünmeyeceği yerlenden seçilen birden fazla 0,5 cm’ lik delikler açılır. İlk başta yağ çekme için hazırlanan özel sıvılar enjekte edilir. Bunun amacı ağrı ve kanama kontrolüdür. Uygun kanüller yerleştirilerek o bölgeden birbirini dik kesen git gel hareketleri ile yağlar çekilir. Uygulanan alanlara özel korse giydirilir. Beslenme erken dönemde başlar. Beslenme sonrası yürütülür. Dren uygulanmaz. Sıklıkla aynı gün taburcu edilir. Ağrı, şişlik ve morluk o bölgelerde olabilir. İki gün içinde banyo yapılmasına izin verilir. Özel korse 4-6 hafta giyilir. Beş- yedi gün içinde işe geri dönülebilir. Ağır aktivitelere 1 ay sonra izin verilir. Ameliyat sonrası özel diyet önerilir. Genel anesteziye ya da ameliyata bağlı istenmeyen etkiler olabilir. Ameliyat bölgesinde düzensizlikler görülebilir. Bunu en aza indirmek için düzenli korse kullanmak gerekir. İşlem sonrası sıvı alımına ve diyetinize dikkat etmemeniz halinde başarı oranı düşecektir. Tekrar kilo alınmaz ise kalıcı bir yöntemdir. Yüksek memnuniyet oranları mevcuttur. Yağ oranlarının azalması ile sağlıklı bir görüntü elde edilir. 


SİZİ ARAYALIM!

Formu doldurun, size hemen ulaşalım.