Lütfen bekleyiniz...

Prof. Dr. Mehmet Mutaf

Lütfen bekleyiniz...

Prof. Dr. Mehmet Mutaf
Prof. Dr. Mehmet Mutaf

Sayfa Yükleniyor

Beklediğiniz için teşekkürler!

Microtia Septum Eğriliği | Prof. Dr. Mehmet Mutaf

Septum Eğriliği

 

Septum Eğriliği Özet Bilgi

ANESTEZİ
Anestezi genel
AMELİYAT SÜRESİ
Ameliyat Süresi 1 saat
İYİLEŞME SÜRECEİ
İyileşme Süreci 3-5 gün
KESİN SONUÇ
Kesin Sonuç 6 ay
HASTAHANEDE KALMA SÜRESİ
Kullanım Süresi Sürekli
AĞRI
Ağrı yok
NOT
Not burun içi tampon uygulanabilir
Burun septumu, burun deliklerini ikiye ayıran kıkırdak ve kemikten oluşan ve hava akışının düzgün olmasını sağlayan duvara denir. Her zaman orta hatta düzgün şekilde olmayabilir.

Çoğu insanda septum  eğriliği görülmesine rağmen her zaman klinik şikayet oluşturmadığı için ameliyat edilmek zorunda değildir. Bu eğrilik nefes almada güçlük, uykuda sesli solumalar, sinüzit, baş ağrısı ve sık burun kanamalarına yol açıyorsa ameliyat gereklidir.

Havanın ilerlemesini engelleyen yapı sadece septum eğriliği olmayabilir. Ayrıntılı doktor muayenesi sonucunda, septum eğriliğinin yanında iç veya dış valvlerde   (havanın girdiği en dar bölgeler) darlık olabilir. Bu yüzden ek olarak nazal valv cerrahisi de gerekebilir.

Detaylı bilgi yada sizi aramamızı isterseniz aşağıdaki formu doldurabilrsiniz. 

1 Kişisel Bilgilerinizi Giriniz
Size ulaşabilmemiz için lütfen kişisel bilgilerinizi giriniz.


Ayrıntılı tıbbi hikaye alınması, hasta muayenesi, kişinin beklentileri, ameliyat hakkında bilgilendirme, işlem öncesi fotoğraflama, ameliyat sonrası sonuçların beraber değerlendirilmesi, gerekli tahlil ve tetkikler yapılır.Genel anestezi altında, yaklaşık 1 saat sürede doğal görüntü elde edilecek gerekli işlemler yapılır. Hastanın burun yapısına göre ek prosedürleri (burun estetiği, nazal valv cerrahisi, burun ucu estetiği, çene estetiği, elmacık kemiği estetiği) eklenebilir. Özel bant uygulama, gerektiğinde silikon burun tampon uygulaması yapılabilir.Kısa sürede beslenme başlar, ilk 24 saat soğuk uygulama, bantlar ıslatılmadan ertesi gün banyo, tampon çıkarılması 2-3. gün, bantların çıkarılması 7. Gün, işe geri dönme 1 hafta sonra, hafif egzersiz 2 hafta sonra, ağır egzersiz 4 hafta sonra, gözlük kullanımı 3-4 hafta sonra yapılır. Yüzde morarma ve şişlikler çok daha nadir görülebilir ortalama 1-2 hafta sürer. Tam iyileşme 6 ay- 1 yıl sonundadır. (burun işlemlerine eklenen prosedürlere göre bu süreler değişkenlik gösterebilir.)


SİZİ ARAYALIM!

Formu doldurun, size hemen ulaşalım.