Lütfen bekleyiniz...

Prof. Dr. Mehmet Mutaf

Lütfen bekleyiniz...

Prof. Dr. Mehmet Mutaf
Prof. Dr. Mehmet Mutaf

Sayfa Yükleniyor

Beklediğiniz için teşekkürler!

Microtia Full Karın Germe | Prof. Dr. Mehmet Mutaf

Full Karın Germe

 

Full Karın Germe Özet Bilgi

ANESTEZİ
Anestezi Genel
AMELİYAT SÜRESİ
Ameliyat Süresi 2-3 saat
İYİLEŞME SÜRECEİ
İyileşme Süreci 10-14 gün
KESİN SONUÇ
Kesin Sonuç 6 ay- 1 yıl
HASTAHANEDE KALMA SÜRESİ
Kullanım Süresi Sürekli
DİKKAT
Dikkat özel korse
AĞRI
Ağrı minimal
Karın Germe, fazla olan karın derisinin ve yağ dokusunun uzaklaştırılması, alttaki kasların sıkılaştırılması ile elde edilen düz karın elde etme yöntemidir. Bu yöntemle aynı zamanda doğum sonrası oluşan göbek altı çatlaklarından kurtulmak da mümkündür. Hem kadın hem de erkek için uygundur. Her mevsim yapılabilir. 

Karın germe kilo verme ameliyatı değil kontür düzeltme ameliyatıdır. Karın dokusunda fazla cilt sarkması, fazla yağ dokusu olması gereklidir. Doğuma bağlı karın kaslarında gevşeme, göbek altı hizada deri çatlakları, kilo vermeye rağmen sarkan ve gitmeyen karın yağ dokusu varlığı uygun adaylardır. Özellikle yakın bir gelecekte gebelik düşünen adayların ameliyatları gebelik sonrasına ertelenmesi önerilir.

Detaylı bilgi yada sizi aramamızı isterseniz aşağıdaki formu doldurabilrsiniz. 

1 Kişisel Bilgilerinizi Giriniz
Size ulaşabilmemiz için lütfen kişisel bilgilerinizi giriniz.


Kişi hakkında detaylı medikal bilgi ve karın muayenesi yapılacak. Kullanılan ilaçlar, ek hastalıklar, geçirilmiş cerrahi hikaye ve gebelik hikayesi öğrenilecek. Karın ölçümleri yapılacak ve gerekli fotoğraf çekimleri yapılacaktır. Ameliyattan hemen önce de çizim yapılır ve planlanır. Mutlaka anti embolik çoraplar giydirilir. Genel anestezi altında yapılır. Bikini bölgesinde kalan, her iki leğen kemiği arası boydan boya uzanan lineer ve iç çamaşırı eğimi olan kesi ile başlanır. Fazla olan deri ve yağ dokusu çıkarılır ve alt tabadaki karın kasları sıkılaştırılır. Tam karın germe ameliyatında ise göbek deliği yuvarlak olarak çıkarılır ve karın gerildikten sonra yeni yerine, tekrar açılarak yerleştirilir. Ameliyat süresi 2-3 saattir. Dren yerleştirilir. Uygun pansuman ve özel korse giydirilir. Beslenme birkaç saat sonra başlar. Beslenme sonrası hasta mobilize edilir. Hafif eğri yürümeniz gerekir. Drenleriniz birkaç gün içinde çekilir. Yaklaşık 1-2 gün hastane yatışı gerektirir. Taburculuk sonrası banyo izni verilir. Eve gidince hafif işler yapılabilir. İşe dönme ise yaklaşık 10-14 gün içinde olur. Korse 1 ay sürekli kullanılır. Ağır aktiviteler ve spor 1 ay sonra yapılabilir.Genel anesteziye ya da ameliyata bağlı istenmeyen etkiler olabilir. Karın dokusu gergin olacağı için yara yeri iyileşme problemleri görülebilir. Estetik ameliyatlarında en sık emboli görülme ihtimali olan cerrahi işlemdir. Bu yüzden ameliyat öncesi ve sonrası doktorunuzda etkili iletişim halinde olmalısınız. Kesi izleri kalıcı olacaktır ancak çamaşır hizası içerisine yerleştirilir ve iz tedavisi doktorunuzla beraber size uygulanacaktır.Kişi özgüvenini arttıran ve fiziksel aktivitelerini kolaylıkla yapmasına sebep olan, memnuniyeti yüksek bir ameliyattır.


SİZİ ARAYALIM!

Formu doldurun, size hemen ulaşalım.